Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно определения дохода плательщика единого налога третьей группы

Главное управление ГНС в области
Индивидуальная налоговая консультация от 20.11.2019 № 1434/08-01-04-04-12/ІПК

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.11.2019 р. N 1434/08-01-04-04-12/ІПК

Щодо визначення доходу платника єдиного податку третьої групи

Головне управління ДПС у Запорізькій області за результатами розгляду звернення Товариства щодо визначення доходів з метою оподаткування єдиним податком платника третьої групи, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та здійснює діяльність по договорам комісії, в яких виступає комісіонером. За інформацією ТОВ, згідно договору комісії, комісіонер має право долучати третіх осіб та укладати з ними в подальшому договори комісії на реалізацію товарів, отриманих комісіонером. Комісійна винагорода, що сплачується на користь таких третіх осіб, є витратами комісіонера та підлягає відшкодуванню комітентом на умовах даного договору.

Товариство запитує, чи включається до складу доходів з метою оподаткування єдиним податком сума відшкодування витрат, понесених Товариством під час виконання такого договору комісії та відшкодованих комітентом.

Відповідно до п. 292.4 ст. 292 Кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (п. 1 ст. 1011 Цивільного кодексу України).

Опрос