Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возможности исправления ошибок в отчетности по единому взносу на общеобязательное государственное социальное страхование

Главное управление ГФС в области
Письмо от 23.10.2015 № 2916/10/25-01-17-02-1010

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 23.10.2015 р. N 2916/10/25-01-17-02-1010

Щодо можливості виправлення помилок у звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Головне управління ДФС у Чернігівській області уважно розглянуло звернення щодо можливості виправлення помилок у звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), і в межах компетенції повідомляє наступне.

Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) відповідно до абзацу сьомого пункту 1 частини першої статті 4 визначено, зокрема, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства. Відповідно до п. 7 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 N 435 (далі - Порядок N 435), таблиця 4 додатка 4, а саме розд. I "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми грошового забезпечення та на суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами", формують та подають до фіскальних органів страхувальники, які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового та начальницького складу.

Згідно з п. 1 розд. IV Порядку N 435 звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону N 2464 нараховується єдиний внесок.

У разі самостійного виявлення платником заниження або завищення нарахованих сум єдиного внеску, відображених у звітності за попередні періоди, суми єдиного внеску необхідно відобразити у рядках 6 або 7 розд. I таблиці 4 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Порядку N 435.

Тобто, рядок 6 розд. I таблиці 4 додатка 4 "Сума, на яку збільшено єдиний внесок у зв'язку з виправленням помилки, допущеної у попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2)" заповнюються у випадках, якщо своєчасно не нараховано єдиний внесок, і виникає необхідність зробити донарахування та відобразити у додатку 4 до Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів Порядку N 435. Рядки 6.1, 6.2 заповнюється платником, якщо ним самостійно виявлено заниження відображених сум єдиного внеску у періодах, що передують звітному, в розрізі встановлених розмірів єдиного внеску. При цьому обов'язково у рядку "Зміст помилки" зазначається зміст помилки, вказується період, в якому виявлено помилку, та сума і вид виплати, на яку своєчасно не нараховано єдиний внесок. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос