Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации работы органов прокуратуры Украины в сфере международного сотрудничества

Генеральная прокуратура
Приказ, Инструкция от 18.09.2015 № 223
редакция действует с 20.08.2019

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 18 вересня 2015 року N 223

Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Генеральної прокуратури України
 від 29 березня 2016 року N 126
,
від 16 січня 2017 року N 6
,
від 9 жовтня 2017 року N 287
,
від 21 грудня 2018 року N 261
,
від 20 серпня 2019 року N 164

(У тексті наказу та затвердженої ним Інструкції слова "управління міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України" замінено словами "управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції Генеральної прокуратури України" згідно з наказом Генеральної прокуратури України від 16 січня 2017 року N 6)

(У тексті наказу слова "Генерального прокурора України" в усіх відмінках замінено словами "Генерального прокурора" у відповідних відмінках; слова "управління міжнародно-правового співробітництва та європейської інтеграції Генеральної прокуратури України" в усіх відмінках замінено словами "Департамент міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України" у відповідних відмінках згідно з наказом Генеральної прокуратури України від 9 жовтня 2017 року N 287)

Відповідно до статей 2, 9, пункту 11 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України "Про прокуратуру", з метою забезпечення належної організації роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження та здійснення ефективного нагляду на зазначеному напрямі наказую:

1. Установити, що міжнародне співробітництво під час кримінального провадження та наглядова діяльність на зазначеному напрямі здійснюються органами прокуратури України відповідно до Конституції України, чинного законодавства, міжнародних договорів України, а також загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. При цьому органи прокуратури України повинні дотримуватися принципів взаємної поваги до національного суверенітету і прав людини, добросовісного виконання зобов'язань та невтручання у внутрішні справи іноземних держав.

2. Визначити головними напрямами взаємодії органів прокуратури України із компетентними установами іноземних держав та міжнародними організаціями:

2.1. Виконання у межах компетенції органів прокуратури зобов'язань України за міжнародними договорами про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження, зокрема щодо надання міжнародної правової допомоги, видачі осіб (екстрадиції), перейняття кримінального провадження та з інших передбачених такими договорами питань.

2.2. Установлення, підтримання та розвиток контактів із компетентними установами іноземних держав і міжнародними організаціями, проведення заходів міжнародного співробітництва - зустрічей, переговорів, конференцій, семінарів, круглих столів та тренінгів, а також реалізацію проектів і програм співпраці.

2.3. Удосконалення договірної бази співробітництва, механізмів та процедур надання правової допомоги шляхом укладання міжвідомчих угод, які стосуються компетенції прокуратури, та участі в підготовці міжнародних договорів України у галузі співробітництва під час кримінального провадження, а також законодавства з цих питань.

3. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора, заступнику Генерального прокурора - Головному військовому прокурору, заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівникам структурних підрозділів центрального апарату, регіональних та місцевих прокуратур забезпечити додержання у своїй діяльності вимог міжнародних договорів та законодавства України у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Підвищувати та зміцнювати авторитет органів прокуратури України на міжнародній арені.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Генеральної прокуратури України від 16.01.2017 р. N 6)

3.1. Керівникам регіональних та місцевих прокуратур безпосередню діяльність у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження здійснювати винятково у випадках, коли це прямо передбачено відповідними міжнародними договорами України, або в межах повноважень, наданих їм законодавством і наказами Генеральної прокуратури України.

Опрос