Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации работы органов прокуратуры Украины в области международно-правового сотрудничества

Генеральная прокуратура
Приказ, Инструкция от 22.11.2014 № 8гн
Утратил силу

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 22 листопада 2014 року N 8гн

Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародно-правового співробітництва

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Генеральної прокуратури України
 від 18 вересня 2015 року N 223)

З метою забезпечення належної організації роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження, здійснення ефективного нагляду на даному напрямі, додержання відповідно до міжнародних стандартів прав і свобод людини, а також захисту інтересів держави при вирішенні питань, що регулюються нормами міжнародного права, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру", наказую:

1. Установити, що міжнародне співробітництво під час кримінального провадження та наглядова діяльність на даному напрямі здійснюються органами прокуратури України відповідно до Конституції України, чинного законодавства, а також загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, міжнародних договорів України. При цьому органи прокуратури України повинні дотримуватися принципів взаємної поваги до національного суверенітету і прав людини, добросовісного виконання зобов'язань та невтручання у внутрішні справи іноземних держав.

2. Визначити головними напрямами взаємодії органів прокуратури України із компетентними установами іноземних держав та міжнародними організаціями:

2.1. Виконання у межах компетенції прокуратури зобов'язань України за міжнародними договорами про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження, зокрема щодо надання міжнародної правової допомоги, видачі осіб (екстрадиції), перейняття кримінального провадження та з інших передбачених такими договорами питань.

2.2. Установлення, підтримання та розвиток контактів з компетентними установами іноземних держав і міжнародними організаціями, проведення заходів міжнародного співробітництва - зустрічей, переговорів, конференцій, семінарів, круглих столів та тренінгів, а також реалізацію проектів і програм співпраці.

2.3. Удосконалення договірної бази співробітництва, механізмів та процедур надання правової допомоги шляхом укладання міжвідомчих угод, які стосуються компетенції прокуратури, та участі у підготовці міжнародних договорів України у галузі співробітництва під час кримінального провадження, а також законодавства з цих питань.

3. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора України, керівникам структурних підрозділів центрального апарату, прокурорам обласного рівня, міським, районним, міжрайонним та іншим прирівняним до них прокурорам забезпечити додержання в діяльності підпорядкованих прокуратур і підрозділів, органів досудового розслідування вимог міжнародних договорів та законодавства України у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Підвищувати та зміцнювати авторитет органів прокуратури України на міжнародній арені.

3.1. Прокурорам обласного рівня, міським, районним та прирівняним до них прокурорам безпосередню діяльність у галузі міжнародного співробітництва під час кримінального провадження здійснювати винятково у випадках, коли це прямо передбачено відповідними міжнародними договорами України або у межах повноважень, наданих їм законодавством та наказами і дорученнями Генерального прокурора України.

Опрос