Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно политики регулирования цен и тарифов на электроэнергию и газ природный

Национальная комиссия регулирования электроэнергетики
Тарифы, Письмо от 10.02.2004 № 01-30-09/466

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.02.2004 р. N 01-30-09/466

Щодо політики регулювання цін і тарифів на електроенергію та газ природний

Національна комісія регулювання електроенергетики України на виконання пункту 6 протокольного доручення засідання Кабінету Міністрів України 21.01.2004 (протокол N 2) щодо політики регулювання цін і тарифів на електроенергію та газ природний повідомляє.

НКРЕ здійснює регулювання цін (тарифів) на продукцію (послуги) суб'єктів підприємницької діяльності в паливно-енергетичному комплексі України (ПЕК), керуючись принципами регулювання, визначеними чинним законодавством, основним з яких є принцип балансу економічних інтересів виробників і споживачів їх продукції та послуг. Реалізація цього принципу передбачає, з одного боку, встановлення економічно обґрунтованих, тобто таких, що компенсують поточні і інвестиційні витрати природних монополій, тарифів і цін, а з іншого боку, врахування економічних можливостей споживачів, тобто рівня платоспроможного попиту.

Регулювання цін і формування тарифів на продукцію і послуги підприємств-монополістів у паливно-енергетичному комплексі здійснюється Комісією на підставі затверджених методик згідно із встановленими процедурами. НКРЕ затверджує тарифи разом з їх структурою. При цьому, компанії зобов'язані використовувати кошти виключно на покриття витрат, передбачених встановленою структурою тарифу. Комісія здійснює постійний контроль за цільовим використанням коштів згідно встановленої структури тарифів на основі даних щоквартальної статистичної звітності і документальних перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств. У разі відхилень від структури тарифів Комісія з'ясовує їх причини, виявлені порушення розглядаються на відкритих слуханнях і до компаній застосовуються відповідні санкції.

Для запобігання зловживанню монопольним становищем підприємствами-монополістами, визначення оптимальної ціни на куповані товари, роботи і послуги, мінімізації витрат при здійсненні закупівель ліцензіатами товарів, робіт і послуг НКРЕ затверджено порядок придбання товарів, робіт і послуг ліцензіатами виключно на тендерних засадах.

Тарифна політика в енергетиці проводиться Комісією відкрито, процедура прийняття рішень щодо тарифів є прозорою і здійснюється на відкритих засіданнях НКРЕ із залученням представників засобів масової інформації, заінтересованих сторін та представників органів виконавчої влади.

Щодо цін на електричну енергію

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос