Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно учета электрической энергии и расчетов за потребленную электрическую энергию членов садового общества

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики
Письмо от 30.10.2013 № 7558/26/47-13

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 30.10.2013 р. N 7558/26/47-13

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула Ваше звернення від 02.10.2013 N 42 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Статтею 6 Господарського кодексу України встановлено, що одним із загальних принципів господарювання в Україні є заборона незаконного втручання органів державної влади, їх посадових осіб у господарські відносини.

В свою чергу слід зазначити, положеннями статті 11 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що НКРЕ здійснює державне регулювання діяльності в електроенергетиці шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці та встановлення порядку здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики.

Враховуючи те, що садове товариство "Бджілка" не є ліцензіатом, у НКРЕ немає повноважень щодо здійснення контролю за господарською діяльністю вищезазначеного садового товариства.

Разом з тим, взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (далі - ПКЕЕ).

Опрос