Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно взаимоотношений между смежными лицензиатами по передаче электрической энергии местными (локальными) электросетями и по поставке электроэнергии по регулируемому тарифу

Национальная комиссия; осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики
Письмо от 14.05.2012 № 2980/09/47-12

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 14.05.2012 р. N 2980/09/47-12

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула лист ПАТ "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" від 28.03.2012 N 2779 щодо надання роз'яснень з питання взаємовідносин між суміжними ліцензіатами з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Постановами НКРЕ від 06.05.98 N 564 "Про затвердження Тимчасової методики розрахунку роздрібного тарифу на спожиту електроенергію, тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифу на постачання електроенергії" та від 01.08.2001 N 801 "Про затвердження Процедури встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом" встановлено порядок розрахунку тарифів та визначений перелік документів та форм для надання матеріалів на встановлення або перегляд тарифів.

Варто зазначити, що при встановленні тарифів на передачу електричної енергії для ліцензіатів можливе обрання одного з двох принципів: перший - коли не здійснюється оплата за взаємні перетоки електричної енергії; другий - коли здійснюється оплата за взаємні перетоки електричної енергії. При цьому, загальний дохід ліцензіата при застосуванні будь-якого принципу залишаться без змін. В першому випадку, загальний дохід ліцензіат отримує виключно за рахунок власних споживачів електроенергії (у т. ч. споживачів постачальників електроенергії за нерегульованим тарифом). В другому випадку, загальний дохід ліцензіат отримує частково за рахунок власних споживачів електроенергії (у т. ч. споживачів постачальників електроенергії за нерегульованим тарифом), а частково за рахунок суміжних ліцензіатів.

Таким чином, обрання першого чи другого принципу при встановленні тарифів на передачу електричної енергії ніяким чином не змінює загальний дохід ліцензіатів та відповідно не впливає на формування сум податків ліцензіатів.

Опрос