Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно установления и применения "зеленого" тарифа на электрическую энергию для субъектов хозяйственной деятельности

Национальная комиссия регулирования электроэнергетики
Письмо от 25.03.2009 № 1941/23/17-09

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.03.2009 р. N 1941/23/17-09

У зв'язку з листом Запорізької державної адміністрації від 26.01.2009 N 08-23/0203 щодо надання роз'яснень про встановлення та застосування "зеленого" тарифу на електричну енергію для суб'єктів господарської діяльності Національна комісія регулювання електроенергетики України повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику":

"зелений" тариф - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблена лише малими гідроелектростанціями).

Також повідомляємо, що на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення "зеленого" тарифу" Національна комісія регулювання електроенергетики України розробила та постановою НКРЕ від 22.01.2009 N 32 затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності (далі - Порядок). Зазначений Порядок регулює процедуру встановлення та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії. Постановою НКРЕ від 15.01.2009 N 25 "Про затвердження "зеленого" тарифу" затверджений рівень "зеленого" тарифу на 2009 рік у розмірі 66,24 коп. за 1 кВт·год. (без ПДВ). З метою вдосконалення першої редакції Порядку протокольним рішенням відкритого засідання НКРЕ від 22.01.2009 в Комісії було створено робочу групу з питань доопрацювання Порядку і супроводження використання "зеленого" тарифу. На засіданнях зазначеної робочої групи 20.02.2009, 06.03.2009 та 20.03.2009 представниками всіх зацікавлених сторін висловлювалися зауваження та пропозиції до Порядку. За результатами узгоджувальних нарад робочої групи буде напрацьовано кінцеву редакцію "Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу для суб'єктів господарської діяльності" та, відповідно, будуть підготовлені зміни до діючої редакції. З проектом таких змін можливо буде ознайомитись на офіційному сайті НКРЕ (nerc.gov.ua) найближчим часом.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про електроенергетику" електрична енергія, вироблена з альтернативних джерел енергії, може бути реалізована за "зеленим" тарифом за прямими договорами зі споживачами, при цьому споживачу видається документ встановленої форми, що підтверджує таку закупівлю. Якщо ж енергія, вироблена з альтернативних джерел енергії, не продана за прямими договорами, Оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний купувати за "зеленим" тарифом таку електричну енергію. Всі учасники ОРЕ енергії укладають договори купівлі-продажу електричної енергії з суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює оптове постачання електричної енергії відповідно до договору, на підставі якого створюється ОРЕ. Таким чином, для здійснення продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом на ОРЕ необхідно у встановленому порядку набути членства в ОРЕ та укласти відповідні договори купівлі-продажу.

 

Член Комісії 

С. Дунайло 

Опрос