Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений [относительно лицензирования деятельности по комбинированному производству тепловой и электрической энергии]

Национальная комиссия регулирования электроэнергетики
Письмо от 19.01.2009 № 219/23/17-09

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.01.2009 р. N 219/23/17-09

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист ТПХ "Дніпровські заводи" від 18.12.2008 N 01-392 та повідомляє.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" діяльність з комбінованого виробництва теплової і електричної енергії підлягає ліцензуванню. Повноваження щодо ліцензування цього виду діяльності покладено на НКРЕ.

Порядок видачі, перелік необхідних документів для отримання ліцензії визначається Інструкцією про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженою постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305 (далі - Інструкція).

Вимоги, параметри та критерії, відповідно до яких ліцензіат може здійснювати ліцензовану діяльність, сформульовані в Умовах та правилах (ліцензійних умовах) провадження господарської діяльності з комбінованого виробництва теплової і електричної енергії, затверджених постановою НКРЕ від 02.11.2005 N 997.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" кваліфікацію когенераційних установок здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері енергозбереження у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2006 N 412 "Питання Національного агентства України з питань забезпечення ефективності використання енергетичних ресурсів" затверджено Положення про Національне агентство України з питань забезпечення ефективності використання енергетичних ресурсів, у якому зазначено, що одним із завдань Агентства є проведення кваліфікації когенераційних установок.

У разі наміру постачати електричну енергію споживачам за двосторонніми договорами підприємству необхідно отримати ліцензію на постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом у порядку, визначеному Інструкцією. Умови та Правила здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом затверджені постановою НКРЕ від 12.08.96 N 36.

Ліцензування діяльності з постачання теплової енергії не належить до компетенції НКРЕ. Разом з тим повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 встановлено, що органами ліцензування господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії (крім певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії) визначені Мінжитлокомунгосп, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Згідно статті 9 Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" власники кваліфікованих когенераційних установок мають право продажу всього обсягу або частини виробленої ними електричної енергії в Оптовий ринок електричної енергії України, місцевим енергопостачальним організаціям, до електричних мереж яких приєднані когенераційні установки, а також за договорами зі споживачами по всій території України незалежно від електричної потужності когенераційної установки. Крім того, до 2015 року когенераційні установки звільняються від сплати цільової надбавки на електричну енергію, у разі її продажу поза Оптовим ринком електроенергетики.

 

Член Комісії 

С. Дунайло 

Опрос