Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2021 год" относительно направления средств на ремонтно-реставрационные работы памятников культурного наследия

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2021 № 5551-2
Дата рассмотрения: 04.06.2021 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам'яток культурної спадщини"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

З метою сприяння розвитку культурного потенціалу України, збереження, популяризації та ефективного використання національного культурного надбання, створення умов для туристичної привабливості об'єктів культурної спадщини, необхідно зокрема провести ремонтно-реставраційні роботи на пам'ятках культурної спадщини національного та місцевого значення.

Прийняття законопроекту дозволить отримати органам місцевого самоврядування державну підтримку на проведення таких робіт на об'єктах комунальної форми власності.

Прийняття законопроекту зокрема дозволить виконати завдання визначені в Указі Президента України від N 18 серпня 2020 р. N 329/2020 "Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму".

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою передбачення у Законі України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" видатків місцевим бюджетам для проведення реставрації, консервації, ремонту пам'яток культурної спадщини.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Пропонується передбачити у Законі України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" Міністерству культури та інформаційної політики України нову бюджетну програму "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності" з метою проведення реставрації, консервації, ремонту на пам'ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми "Велике будівництво".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Цю сферу регулюють такі нормативно-правові акти:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2021 рік";

інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація закону не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" за бюджетною програмою 3801340 "Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення" передбачені видатки розвитку в обсязі 2300 млн грн, у т. ч. загальний фонд - 600 млн грн, спеціальний фонд - 1700 млн гривень.

Передбачення для місцевих бюджетів субвенції буде здійснюватися шляхом відкриття нової бюджетної програми Міністерству культури та інформаційної політики України у сумі 1000 млн грн за рахунок зменшення видатків розвитку по спеціальному фонду програми 3801340 "Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення" на цю ж суму.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту

Враховуючи, що у власності територіальних громад сіл, селищ, міст знаходиться значна кількість унікальних та таких, що перебувають під загрозою знищення об'єктів культурної спадщини, а проведення необхідного комплексу ремонтно-реставраційних робіт для відповідних місцевих бюджетів об'єктивно є непідйомним, прийняття законопроекту забезпечить державну підтримку для збереження таких пам'яток.

 

Народні депутати України

Опрос