Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 11 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно предоставления медицинской помощи демобилизованным или уволенным в запас военнослужащим, участвовавшим в АТО/ООС и получившим статус участника боевых действий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.10.2020 № 4260
Дата рассмотрения: 23.10.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо надання медичної допомоги демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Велика кількість демобілізованих чи звільнених у запас військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та були поранені в ході проведення бойових дій на території України, мають необхідність отримання повторної медичної допомоги у військових госпіталях, оскільки в результаті поранення інколи виникає гостра необхідність у тривалому процесі реабілітації. Часто реабілітацію необхідно проводити певними курсами, особливо якщо це стосується хірургічного високоспеціалізованого оперативного втручання. Однак в закладах охорони здоров'я Міністерства оборони їм відмовляють у медичному обслуговуванні, так як за чинним законодавством після демобілізації такі особи повинні отримувати медичну допомогу в закладах Міністерства охорони здоров'я за місцем проживання, а також у госпіталях ветеранів війни, підпорядкованих Міністерству соціальної політики.

За час проведенням бойових дій на території нашої держави, велика кількість мобілізованих громадян України, які героїчно захищаючи Батьківщину, отримали важкі поранення, зокрема і мінно-вибухові травми, лікування яких потребує участі висококваліфікованих спеціалістів в галузі військової медицини та високоспеціалізованого медичного обладнання, зокрема хірургічного, яким забезпечені лише військові шпиталі, що підпорядковані Міністерству оборони України. Право на отримання такої допомоги після демобілізації надається за умов отримання статусу учасника бойових дій чи інвалідності I - II ступеня процес отримання яких триває 6 - 12 місяців. Тобто, такі особи після демобілізації позбавлені якісного високоспеціалізованого хірургічного втручання.

Тому, на сьогоднішні день не вирішеним залишається питання забезпечення висококваліфікованою медичною допомогою учасників бойових дій. Адже, всупереч міжнародній практиці європейських країн по наданню медичної допомоги даній категорії населення, на сьогоднішній день після звільнення з лав Збройних сил України учасники бойових дій мають право на отримання медичної допомоги лише в неспеціалізованих цивільних лікарнях, в яких відсутні спеціалісти в сфері військової медицини та відповідне медичне обладнання, необхідне для надання якісної медичної допомоги.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Завданням законопроекту є підвищення якості та доступності надання медичної допомоги демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовцям, учасникам бойових дій.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується змінити редакцію статті 11 Закону України "Право військовослужбовців на охорону здоров'я та медичну допомогу" та розширити можливості для отримання безоплатної медичної допомоги у закладах охорони здоров'я Міністерства оборони демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовцям, які брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій на час дії карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 року N 211 (з наступними змінами і доповненнями), і до його завершення в установленому законом порядку.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначені питання, є Конституція України та Закони України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття не впливатиме на видаткову частину Державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Внесення вищезазначених змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" розширить можливості демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО/ООС отримувати якісну висококваліфіковану медичну допомогу.

 

Народний депутат України

А. Остапенко

Опрос