Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2020 год" относительно финансирования восстановления института специалистов по социальной работе и обеспечения жильем детей-сирот, детей, лишенных родительского попечения, и лиц из их числа

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.07.2020 № 3807-2
Дата рассмотрения: 30.07.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансування відновлення інституту фахівців із соціальної роботи та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На розгляд Парламенту внесено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо належного фінансового забезпечення відновлення інституту фахівців із соціальної роботи для виявлення і супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах" (реєстр. N 3807).

За рішенням Верховної Ради України від 21.07.2020 проект закону N 3807 повернуто на повторне перше читання.

Цим законопроектом пропонується визначити бюджетні асигнування для пілотного проекту "Організація соціальної роботи з сім'ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації", який здійснюватиметься шляхом запровадження компенсації витрат на здійснення соціальної роботи фахівцями із соціальної роботи, надасть можливість забезпечити діяльність 11 тис. фахівців із соціальної роботи в територіальних громадах міст, селищ та сіл для охоплення соціальною роботою та соціальними послугами всіх вразливих категорій сімей з дітьми.

Джерелом покриття вказаних видатків у загальному обсязі 280,0 млн. грн. пропонується визначити кошти, які за підсумками I півріччя 2020 року додатково (понад план) надійшли до загального фонду держбюджету за рахунок податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (код бюджетної класифікації 14060000), план по якому перевиконано на 6918996,9 тис. грн.

Цілком і повністю підтримуючи ідею проекту та враховуючи значне перевиконання плану надходжень з ПДВ (майже 7 млрд. грн.), що дає можливість вирішити інші, не менш важливі питання, альтернативним проектом пропонується також підвищити видатки на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Постановою Верховної Ради України від 4 червня 2020 року N 673-IX "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей - вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа" Кабінету Міністрів України рекомендовано невідкладно подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо збільшення видатків на підвищення не менше ніж на 50 відсотків державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, оплати послуг патронатного вихователя, допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, на період запровадження можливого карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) або інших надзвичайних ситуацій, а також для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Проте, до сьогодні Урядом не виконано норми цієї постанови і відповідних змін до Парламенту не подано. Тому проектом пропонується збільшити на 50,3 % видатки державного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

2. Цілі та завдання проекту акта

Ціль та завдання проекту акта - фінансове забезпечення відновлення інституту фахівців із соціальної роботи та збільшення видатків на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом закону пропонується:

1) передбачити нову бюджетну програму "Реалізація пілотного проекту "Організація соціальної роботи з сім'ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах" у сумі 280 млн. грн. з віднесенням її до видатків Мінсоцполітики;

2) підвищити на 400000,0 тис. грн (50,3 %) видатки на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;

3) для покриття цих видатків збільшити доходи загального фонду державного бюджету на 680000,0 тис. грн. за рахунок збільшення планового обсягу податкових надходжень із податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Прийняття проекту закону не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація закону потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України у сумі 680000,0 тис. грн.

Для їх покриття передбачено збільшити на цю ж суму доходи загального фонду державного бюджету за рахунок податкових надходжень із податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), які вже фактично надійшли до бюджету.

Таким чином проект є збалансованим.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття закону створить умови для фінансового забезпечення відновлення інституту фахівців із соціальної роботи та збільшення видатків на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 50,3 % у порівнянні із затвердженими.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос