Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О системе гарантирования вкладов физических лиц"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2020 № 3942
Дата рассмотрения: 28.07.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо нормотворчої діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Конституція України не відносить Фонд до жодної з гілок влади та не наділяє Фонд владними повноваженнями як, наприклад, Національний банк України. Єдиною ознакою владних повноважень Фонду є передбачена статтею 6 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" можливість приймати Фондом нормативно-правові акти, обов'язкові для виконання всіма юридичними та фізичними особами. Враховуючи те, що Фонд ніколи не був суб'єктом владних повноважень, видавав акти виключно для виконання їх учасниками системи гарантування вкладів та фактично виконував функції арбітражного керуючого лише для банків, щодо яких здійснюється тимчасова адміністрація та/або ліквідація, законопроектом пропонується наділити Фонд правом видавати правила для системи гарантування вкладів, які є обов'язковими для учасників Фонду, в тому числі пов'язаних з банками осіб. Ліквідація кожного банку здійснюється Фондом або призначеною ним уповноваженою особою на підставі плану врегулювання.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо нормотворчої діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб є приведення Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" у відповідність до Конституції України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується унормувати питання щодо нормотворчої діяльності Фонду та здійснити удосконалення регулювання питання щодо:

повноважень Фонду, зокрема у статті 6 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", шляхом приведення її у відповідність до інших положень цього ж Закону.

нормотворчої діяльності Фонду, зокрема встановити, що з питань, віднесених до повноважень Фонду, які є обов'язковими до виконання учасниками Фонду, в тому числі пов'язаними з банками особами, можуть прийматись відповідні правила для системи гарантування вкладів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Цивільний кодекс України, Закони України "Про банки і банківську діяльність", "Про Національний банк України", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", та інші нормативно-правові акти.

Проект Закону розроблено відповідно до статті 6 і 8 Конституції України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України чи місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить привести норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" у відповідність до Конституції України.

 

Народний депутат України

Д. О. Гетманцев

Опрос