Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Договора между Украиной и Королевством Марокко о передаче осужденных лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.06.2020 № 43
Дата рассмотрения: 16.06.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту Закону України "Про ратифікацію Договору між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб"

1. Резюме

Проєктом Закону пропонується ратифікувати Договір між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб.

2. Проблема, яка потребує розв'язання

Виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Договором між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб.

3. Суть проєкту акта

Проєкт Закону складається з назви та постановляючої частини, яка передбачає ратифікацію Договору.

Невід'ємною частиною проєкту Закону є Договір, який складається з 21 статті, що визначають загальні принципи співробітництва Сторін щодо передачі засуджених осіб, підстави для відмови передачі засудженої особи та умови для передачі, включаючи форму прохання про передачу, наслідки передачі засудженої особи, а також порядок покриття витрат на передачу засудженої особи.

Будь-яка Сторона має можливість застосовувати помилування, амністію, пом'якшення вироку щодо засудженого.

Центральним органом з виконання Договору від України визначено Міністерство юстиції України.

Відповідно до статті 20 Договір набирає чинності в перший день другого місяця, наступного після дати останнього повідомлення про завершення конституційних формальностей у кожній з двох Держав.

4. Вплив на бюджет

Витрати, пов'язані з передачею засуджених осіб, покриватимуться у порядку, передбаченому статтею 613 Кримінального процесуального кодексу України.

Прийняття проєкту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету Україну, оскільки забезпечуватиметься у межах коштів, призначених у Державному бюджеті України на утримання державних органів, які безпосередньо братимуть участь у виконанні Договору.

Видатки на здійснення функцій з виконання міжнародних договорів про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах здійснюються у межах обсягу бюджетних коштів, передбачених Міністерству юстиції України за рахунок коштів державного бюджету за бюджетною програмою КПКВК 3601010 "Керівництво та управління у сфері юстиції" (КВК 360).

Розрахунком видатків до кошторису апарату Міністерства юстиції України на 2020 рік за загальним фондом за КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" передбачено кошти у сумі 79,4 тис. грн на здійснення перекладу запитів судових доручень та інших документів, пов'язаних або тих, що надходять на виконання міжнародних договорів України про правове співробітництво у кримінальних справах, про видачу особи (екстрадицію) та передачу засуджених осіб (662 стор. х 120,0 грн/1 стор.).

5. Позиція заінтересованих сторін

Проєкт Закону не потребує консультацій із заінтересованими сторонами.

Проєкт Закону не стосується соціально-трудової сфери.

Проєкт Закону не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності та не надсилався на розгляд Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки та технологій.

6. Прогноз впливу

З прийняттям проєкту Закону буде ратифіковано Договір між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб.

Реалізація проєкту Закону створить ефективний механізм співробітництва між двома державами при вирішенні питань про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, до держави їх громадянства.

Прийняття проєкту Закону дозволить засудженим особам відбувати залишок покарання, пов'язаного з позбавленням волі, в їх власній країні, що полегшить процес їх соціальної реінтеграції.

7. Позиція заінтересованих органів

Проєкт Закону погоджено без зауважень Міністерством закордонних справ України, Міністерством фінансів України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

8. Ризики та обмеження

Проєкт Закону відповідає положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини.

Проєкт Закону відповідає Конституції України, актам законодавства, що мають вищу юридичну силу, та узгоджується з актами такої самої юридичної сили.

Проєкт Закону не впливає на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцією, не створює підстав для дискримінації, а також не стосується інших ризиків та обмежень, які можуть виникнути під час реалізації акта.

9. Підстава розроблення проєкту акта

21 жовтня 2019 року в м. Марракеш було укладено Договір між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб.

Відповідно до пунктів "б" та "є" частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Договір підлягає ратифікації як такий, що стосується прав, свобод та обов'язків людини і громадянина.

Згідно з частиною першою статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" ратифікація міжнародних договорів України здійснюється шляхом прийняття закону про ратифікацію, невід'ємною частиною якого є текст міжнародного договору.

 

Міністр юстиції України

Д. Малюська

Опрос