Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2020 № 3510
Дата рассмотрения: 19.05.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Метою прийняття проєкту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (далі - законопроєкт) є підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства шляхом надання можливості органам місцевого самоврядування спрямовувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (далі - субвенція) на погашення місцевого боргу, а також спрямування субвенції на погашення і обслуговування місцевого боргу за місцевими внутрішніми запозиченнями. Крім цього, передбачається спрямування коштів державного дорожнього фонду (в межах діючих бюджетних асигнувань) на утримання бюджетних установ, основним завданням яких буде забезпечення функціонування та централізоване управління інформаційно-аналітичними ресурсами дорожнього господарства.

2. Мета та завдання прийняття акта

Метою розроблення законопроєкту є забезпечення ефективного фінансування розвитку дорожньої галузі України, шляхом залучення додаткового позабюджетного фінансування для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Законопроєктом передбачається внести зміни до статей 16, 17, 48, 71 та 103-1 Бюджетного кодексу України щодо передбачення можливості для органів місцевого самоврядування субвенції на погашення місцевого боргу, а також спрямування субвенції на погашення і обслуговування місцевого боргу за місцевими внутрішніми запозиченнями. Крім цього, проєктом Закону пропонується внести зміни до пункту першого частини четвертої статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" та доповнити напрям спрямування коштів державного дорожнього фонду (створення та функціонування інформаційно-аналітичної системи дорожнього господарства) похідним напрямом, а саме - утримання відповідних бюджетних установ, які забезпечуватимуть функціонування зазначеної системи.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про автомобільні дороги";

Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік";

Закон України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України";

інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проєкту закону не потребує додаткових видатків з державного бюджету. Утримання відповідної бюджетної установи (установ) буде здійснюватись за рахунок коштів державного дорожнього фонду в межах загального обсягу видатків на розвиток та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, що передбачені в Державному бюджеті України на відповідний рік.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проєкту Закону

Проєкт Закону забезпечить можливість збільшення фінансування для покращення стану автомобільних доріг загального користування місцевого значення за рахунок додаткових позабюджетних запозичень, ефективному та цільовому використанню бюджетних коштів у 2020 році.

 

Народні депутати України

О. ТРУХІН

О. ШУЛЯК

О. СКІЧКО

В. СТРУНЕВИЧ

А. КУЛЬТЕНКО

П. ХАЛІМОН

В. МОКАН

Опрос