Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2020 год"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.05.2020 № 3509
Дата рассмотрения: 20.05.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 року N 553-IX передбачено створення у складі державного бюджету України фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України зазначеної хвороби, та протягом 30 днів з дня відміни цього карантину.

Одним із наслідків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є збільшення рівня безробіття. Тому одним із заходів щодо боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками є забезпечення населення додатковими робочими місцями. Важливим є також забезпечення покращення транспортного сполучення для своєчасного надання медичної допомоги населенню, можливості його широкого тестування на наявність коронавірусу.

Досягнути цих двох завдань можливо шляхом реалізації інфраструктурних проектів щодо будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення.

Для вирішення зазначених питань пропонується внести зміни до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" в частині відповідного доповнення напрямів спрямування коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

2. Мета та завдання прийняття акта

Метою розроблення законопроєкту є забезпечення можливості спрямування коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками на такі заходи з подолання наслідків пандемії як покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Законопроєктом передбачається внести зміни до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо передбачення можливості спрямування коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками на такі заходи з подолання наслідків пандемії як покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік";

інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проєкту Закону не вимагає додаткового фінансування з Державного бюджету України.

За розрахунками, що додаються, виходячи з усередненої структури вартості дорожніх ремонтно-будівельних робіт, прийняття проєкту Закону призведе до позитивного соціально-економічного ефекту для держави, а саме:

- стимулюватиме додатковий попит на продукцію галузей економіки у розмірі 25375,0 млн гривень;

- підвищить надходження усіх видів податків та обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів у розмірі близько 7554,5 млн гривень;

- збільшить обсяг доходів зайнятого населення на суму 1831,4 млн гривень;

- підвищить інвестиційну спроможність дорожніх підприємств (планові накопичення) на суму 239,2 млн гривень.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проєкту Закону

Проєкт Закону забезпечить можливість спрямування коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками на такі заходи з подолання наслідків пандемії як покращення транспортного сполучення, будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення, що сприятиме покращенню транспортної доступності регіонів країни, дасть можливість створити близько 12,6 тисяч нових робочих місць у дорожній галузі та ще близько 50,4 тисяч робочих місць у суміжних сферах.

 

Народні депутати України

Арістов Ю. Ю. (N 041)

Культенко А. В. (N 050)

Кравчук Є. М. (N 108)

Струневич В. О. (N 039)

Шуляк О. О. (N 013)

Скічко О. О. (N 398)

Мокан В. І. (N 099)

Трухін О. М. (N 255)

Опрос