Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном антикоррупционном бюро Украины" (относительно обеспечения законности в Национальном антикоррупционном бюро Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.03.2020 № 3180-9
Дата рассмотрения: 19.03.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (щодо забезпечення законності в Національному антикорупційному бюро України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Створення та запуск Національного антикорупційного бюро України було однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для лібералізації візового режиму України з Європейським Союзом.

14 жовтня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Національне антикорупційне бюро України".

В січні 2015 року вперше в історії сучасної України було оголошено відкритий конкурс на заміщення вакантної посади керівника державного органу. 186 кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро України подали свої документи. 16 квітня 2015 року Президент України підписав два Укази: N 217/2015 - про утворення Національного антикорупційного бюро України та N 218/2015 - про призначення переможця конкурсу Директором Бюро. З цього моменту розпочалось створення нового державного органу. Як однією із гарантій незалежності від незаконного впливу на роботу Національного антикорупційного бюро України та його Директора законом було визначено перелік підстав за якими можливе його звільнення.

Водночас, серед переліку підстав для звільнення директора Національного антикорупційного бюро, передбачених частиною четвертою статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", не передбачено навіть можливості звільнення Директора у разі якщо його притягнено до відповідальності за хуліганство та поширювання неправдивих чуток. А де ж це видано, щоб хуліган та язиката хвеська могли займати таку відповідальну посаду. У зв'язку з цим, проектом закону пропонується доповнити відповідне положення додатковою підставою для звільнення, а саме набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173 (дрібне хуліганство) та 173-1 КУПАП (поширювання неправдивих чуток).

2. Мета і завдання проекту Закону

Метою прийняття Закону є приведення Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" у відповідність до положень законодавства України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" змінами, згідно з якими директора Національного антикорупційного може бути звільнено у разі набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173 (дрібне хуліганство) та 173-1 КУПАП (поширювання неправдивих чуток).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що належать до предмета правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Реалізація положень Закону, про проект якого йдеться, не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону дозволить удосконалити положення Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо переліку підстав звільнення Директора Національного антикорупційного бюро України пунктом.

 

Народний депутат України

Я. Р. Юрчишин

Опрос