Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальном антикоррупционном бюро Украины" (относительно усиления дисциплины в Национальном антикоррупционном бюро Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.03.2020 № 3180-7
Дата рассмотрения: 23.03.2020 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" (щодо посилення дисципліни в Національному антикорупційному бюро України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Створення та запуск Національного антикорупційного бюро України було однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для лібералізації візового режиму України з Європейським Союзом.

14 жовтня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Національне антикорупційне бюро України".

В січні 2015 року вперше в історії сучасної України було оголошено відкритий конкурс на заміщення вакантної посади керівника державного органу. 186 кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро України подали свої документи. 16 квітня 2015 року Президент України підписав два Укази: N 217/2015 - про утворення Національного антикорупційного бюро України та N 218/2015 - про призначення переможця конкурсу Директором Бюро. З цього моменту розпочалось створення нового державного органу. Як однією із гарантій незалежності від незаконного впливу на роботу Національного антикорупційного бюро України та його Директора законом було визначено перелік підстав за якими можливе його звільнення.

Відповідно до законодавства України надзвичайний стан визначається як, особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров'ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Введення надзвичайного стану допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Крім цього, у випадку, якщо Директор Національного антикорупційного бюро України порушує вимоги або не виконує заходи правового режиму надзвичайного стану, потрібно запровадити ефективний порядок для звільнення останнього з посади.

2. Мета і завдання проекту Закону

Метою прийняття Закону є приведення Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" у відповідність до положень Закону України "Про запобігання корупції".

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" змінами, згідно з якими директора Національного антикорупційного може бути звільнено з посади рішенням Верховної Ради України у разі, якщо ним було порушено вимоги або не було виконано заходів правового режиму надзвичайного стану.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що належать до предмета правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Реалізація положень Закону, про проект якого йдеться, не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону дозволить удосконалити положення Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо переліку підстав звільнення Директора Національного антикорупційного бюро України пунктом, згідно з яким директора Національного антикорупційного може бути звільнено з посади рішенням Верховної Ради України у випадку порушення ним вимог або невиконання заходів правового режиму надзвичайного стану.

 

Народний депутат України

К. О. Рудик

Опрос