Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О публичных закупках" относительно усовершенствования публичных закупок

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.12.2019 № 2563
Дата рассмотрения: 10.12.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо вдосконалення публічних закупівель"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Однією із важливих функцій держави є забезпечення ефективного контролю щодо здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для задоволення найважливіших потреб держави шляхом перевірки законності й ефективності використання державних коштів та дотримання конкуренції у цій сфері. Важливим компонентом функціонування системи публічних закупівель є, насамперед, законодавство, яке визначає принципи, поняття та процедури здійснення закупівель.

У двох звітах Рахункової палати України: про результати аналізу щорічного звіту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що містить аналіз функціонування системи публічних закупівель та узагальнену інформацію про результати здійснення контролю у сфері закупівель (затверджено рішенням Рахункової палати від 28.05.2019 N 12-2) та про результати аналізу стану публічних (державних) закупівель у 2017 році (затверджено рішенням Рахункової палати від 31.05.2018 N 13-1), зазначені проблемні питання функціонування системи державних закупівель. Зокрема, щодо забезпечення захисту інформації в інформаційно-аналітичної системі.

При цьому, жодних вимог в діючому законі до операторів інформаційних систем, вимог щодо обробки інформації в таких системах не встановлено. В той же час на законодавчому рівні не врегульовано граничні розміри плати за користування електронними сервісами за подання учасником тендерної пропозиції та/або пропозиції учасника закупівлі.

Практика функціонування системи закупівель засвідчила про необхідність не поширювати дію Закону про публічні закупівлі на випадки, якщо предметом закупівлі є вироби медичного призначення, що підлягають закупівлі державними та комунальними закладами охорони здоров'я відповідно до угод, що укладаються між такими закладами та виробниками таких виробів.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою і завданнями прийняття законопроекту є врегулювання на законодавчому рівні діяльності у сфері публічних закупівель, захисту інформації в інформаційно-технологічній системі, вимог до операторів інформаційно-телекомунікаційних систем, вимог до обробки інформації в такій системі.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель" для забезпечення захисту інформації в електронній системі, визначення граничних розмірів плати за подання учасником торгів тендерної пропозиції та/або пропозиції учасника закупівлі за користування електронними сервісами.

4. Стан нормативно-правової бази

Дана сфера відносин регулюється Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з державного і місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття зазначеного Закону є важливим кроком для забезпечення прозорості здійснення публічних закупівель, захисту інформації в електронно-інформаційній системі, захисту інтересів учасників публічних торгів через врегулювання граничних розмірів плати учасників торгів за користування державною інформаційною системою.

 

Народні депутати України:

О. А. Дубінський (посвідчення N 300)

Д. О. Гетманцев (посвідчення N 20)

О. М. Василевська-Смаглюк (посвідчення N 302)

С. О. Демченко (посвідчення N 244)

В. В. Бородін (посвідчення N 253)

І. П. Фріс (посвідчення N 290)

О. Б. Матусевич (посвідчення N 292)

Опрос