Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно детенизации расчетов в сфере торговли и услуг (относительно недопущения уничтожения предпринимательства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.11.2019 № 2373
Дата рассмотрения: 01.11.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" (щодо недопущення знищення підприємництва)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону.

З метою сприяння розвитку підприємництва в Україні, зменшення наслідків адміністративного впливу на діяльність суб'єктів господарювання пропонується осучаснення відповідно до впливу інфляції, на численні вимоги громадськості, пропозиції експертів - збільшення граничної межі обсягу доходу платника податків, що використовує спрощену систему оподаткування, а саме для першої групи - з 300 тис. грн. до 1 млн. грн., другої групи - з 1,5 млн. грн. до 5 млн. грн. та третьої групи з 5 млн. грн. до 10 млн. грн.

Крім того, запропонованими змінами пропонується виключення з-під обов'язкового застосування касового апарата суб'єктів господарювання, що здійснюють певні види діяльності. Підстави такого диференційованого підходу не мають наукового обґрунтування та негативно впливають на структурне розбалансування економіки так як в інших сферах діяльності право на незастосування касового апарату є стимулюючим фактором через зменшення адміністративних витрат платників податків.

Також законопроектом надається право платнику податків зменшувати свої податкові платежі (податок на прибуток або єдиний податок) на суму реально понесених витрат на придбання та використання касового апарату - так як державне зобов'язання застосування касового апарату має бути реалізовано за рахунок держави. З метою недопущення зловживання - обмежуються такі суми в діапазоні не більше 85 гривень на 1 програмний касовий апарат на місяць та/або 340 гривень на 1 касовий апарат на місяць.

2. Мета і завдання проекту.

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" (щодо недопущення знищення підприємництва)" направлений на урегулювання проблемних питань діяльності суб'єктів господарювання та використання фіскальної техніки.

3. Загальна характеристика та основні положення Законопроекту.

Проектом Закону України передбачається внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" (Офіційний вісник України, N 84).

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються чинним законодавством України. Необхідністю внесення змін саме до цього закону пов'язано з тим, що ним будуть внесені зміни до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" (щодо недопущення знищення підприємництва)" не передбачає будь-яких додаткових видатків з дохідної частини Зведеного бюджету Украйни.

Натомість, введення в дію цих положень сприятиме зростанню ділової активності і відповідного зростання податкових надходжень Державного бюджету України.

6. Прогноз соціальних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" (щодо недопущення знищення підприємництва)" призведе до зменшення наслідків адміністративного впливу на діяльність суб'єктів господарювання.

Прийняття законопроекту в цілому сприятиме зростанню ділової активності, захисту законних інтересів платників податків та усунення дискримінаційного підходу до оподаткування суб'єктів господарювання.

 

Народний депутат України

І. В. Кива

Опрос