Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" относительно полномочий местных советов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.11.2019 № 2369
Дата рассмотрения: 01.11.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо повноважень місцевих рад"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Упродовж останнього часу у податковому та бюджетному законодавстві України відбулися істотні зміни, в тому числі і щодо надходження доходів до усіх рівнів місцевих бюджетів.

Бюджетна звітність, що надається органами Державної казначейської служби України місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування, містить лише звітні дані, що не дають змоги проаналізувати об'єктивність та повноту надходжень до місцевих бюджетів, і, як наслідок, реально оцінити ефективність здійснення суб'єктами господарювання підприємницької діяльності та виконання ними зобов'язань перед бюджетом.

У підпункті 8 пункту 5 та пункті 8 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року N 236 "Про Державну фіскальну службу України", передбачено взаємодію Державної фіскальної служби України в установленому порядку з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Разом із тим, чинним законодавством України не визначено конкретні напрями та форми такої взаємодії з органами місцевого самоврядування.

У зв'язку з цим виникає необхідність внесення відповідних змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у частині віднесення до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад (частина 1 статті 26 Закону) та районних і обласних рад (частина 1 статті 43 Закону) питання заслуховування інформації керівників територіальних органів Державної фіскальної служби України щодо стану формування податкових надходжень до відповідних місцевих бюджетів.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект направлений на вдосконалення положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо збільшення повноважень органам місцевого самоврядування.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якими передбачити, що заслуховування інформації керівників територіальних органів Державної фіскальної служби України щодо стану формування податкових надходжень до відповідного місцевого бюджету здійснюватиметься обласними, районними, сільськими, селищними та міськими радами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону не потребує збільшення витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття запропонованого законопроекту сприятиме подальшому розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом зміцнення гарантій діяльності органів місцевого самоврядування.

 

Народний депутат України

Р. В. Требушкін

Опрос