Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении коммерческого учета природного газа" относительно отказа от коммерческого учета природного газа по установленным общедомовым счетчикам газа

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.10.2019 № 2337
Дата рассмотрения: 29.10.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо відмови від комерційного обліку природного газу за встановленими загальнобудинковими лічильниками газу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

До 2018 року в Україні повинен був запрацювати повний облік газу для населення, яке використовує його у побутових цілях.

У зв'язку з цим, газорозподільчі компанії масово встановлювали загальнобудинкові лічильники газу замість індивідуальних, тим самим змушували мешканців будинків оплачувати об'єм газу спожитого багатоквартирним будинком в цілому, незалежно від фактичного споживання природного газу конкретним споживачем.

Окрім того, згоди співвласників на встановлення в їх будинках загальнобудинкових лічильників газу газорозподільчі компанії у більшості випадків не запитували, а при відмові співвласників щодо встановлення таких лічильників - припиняли газопостачання до таких будинків.

Такі дії стали можливими у зв'язку з правовою колізією, яка була у Законі України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", де не було визначено, які саме лічильники газу мають бути встановленні - індивідуальні чи загальнобудинкові.

Крім того, газорозподільчі компанії відмовлялись встановлювати індивідуальні лічильники газу, незважаючи на той факт, що відповідні видатки були закладені в тариф на постачання природного газу для населення.

У зв'язку з цим, 21 грудня 2017 року було ухвалено Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу" N 2260-VIII, яким було уточнено порядок встановлення індивідуальних лічильників споживачам природного газу.

Однак, і після ухвалення зазначеного Закону, на сьогодні невирішеним залишається питання щодо відмови від комерційного обліку природного газу за уже встановленими загальнобудинковими лічильниками газу і, відповідно, визначення оплати за його споживання до моменту встановлення індивідуальних лічильників.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття зазначеного законопроекту є врегулювання питання щодо відмови від комерційного обліку природного газу за уже встановленими загальнобудинковими лічильниками.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" врегулювавши питання щодо відмови від комерційного обліку природного газу за уже встановленими загальнобудинковими лічильниками газу і, відповідно, визначення оплати за його споживання.

Крім того, зазначеним проектом пропонується надати право органам місцевого самоврядування на фінансування робіт з оснащення населення лічильниками газу за рахунок коштів місцевих бюджетів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України та Закон України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Прийняття даного законопроекту не вимагає внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме захисту прав та інтересів побутових споживачів природного газу, дозволить знизити соціальну напругу, спричинену підвищенням цін/тарифів на комунальні послуги та примусовим встановленням загальнобудинкових лічильників, сприятиме якнайшвидшому оснащенню населення індивідуальними приладами обліку газу та підвищенню енергетичної безпеки держави.

 

Народні депутати України:

Чорний Д. С.

Тимофійчук В. Я.

Северин С. С.

Бородін В. В.

Нестеренко К. О.

Поляков А. Е.

Зуєв М. С.

Демченко С. О.

Бакумов О. С.

Михайлюк Г. О.

Камельчук Ю. О.

Одарченко А. М.

Криворучкіна О. В.

Бужанський М. А.

Микиша Д. С.

Копанчук О. Є.

Любота Д. В.

Кузнєцов О. О.

Здебський Ю. В.

Кучер О. В.

Рубльов В. В.

Вагнєр В. О.

Опрос