Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Протокола между Правительством Украины и Швейцарским Федеральным Советом о внесении изменений в Конвенцию между Правительством Украины и Швейцарским Федеральным Советом об избежании двойного налогообложения касательно налогов на доходы и на капитал и Протокол к ней, совершенные в г. Киеве 30 октября 2000 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.09.2019 № 4
Дата рассмотрения: 10.09.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту Закону України "Про ратифікацію Протоколу між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї, вчинених у м. Києві 30 жовтня 2000 року"

Мета: виконання внутрішніх державних процедур, необхідних для того, щоб Протокол набрав чинності у відносинах між двома країнами.

1. Підстава розроблення проєкту акта

Проєкт Закону України (далі - проєкт Закону) підготовлено відповідно до пунктів 2 - 5 статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність укладення цього Протоколу пояснюється тим, що в процесі переговорів із Швейцарською Стороною були узгоджені зміни, які необхідно внести до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї.

Суб'єктами виконання Протоколу є Міністерство фінансів України та Державна податкова служба України.

3. Суть проєкту акта

Проєкт Закону затверджує завершення внутрішніх державних процедур, необхідних для набрання чинності Протоколом між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї.

4. Правові аспекти

У зазначеній сфері правового регулювання діє Конвенція між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протокол до неї, вчинені у м. Києві 30 жовтня 2000 року.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2018 р. N 212-р "Про підписання Протоколу між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї, вчинених у м. Києві 30 жовтня 2000 року" (із змінами, внесеними згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 р. N 605-р та від 27 грудня 2018 р. N 1081-р).

41. Відповідність засадам реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку

Проєкт Закону не стосується державної політики цифрового розвитку.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проєкту Закону не потребує додаткового бюджетного фінансування.

6. Прогноз впливу

Проєкт Закону за предметом правового регулювання не матиме безпосереднього впливу на ринкове середовище, розвиток регіонів, ринок праці та інші сфери суспільних відносин.

61. Стратегічна екологічна оцінка

Проєктом Закону не затверджується документ державного планування.

7. Позиція заінтересованих сторін

Стосовно проєкту Закону не проводилися консультації із заінтересованими сторонами.

8. Громадське обговорення

Проєкт Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція заінтересованих органів

Проєкт Закону погоджено без зауважень Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Державною податковою службою України.

Поряд з цим зазначаємо, що відповідно до параграфу § 39 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою від 18 липня 2007 року N 950, у разі коли заінтересований орган в установлений відповідно до § 38 строк не висловив свою позицію щодо проєкту акта Кабінету Міністрів, проєкт вважається погодженим без зауважень. Враховуючи згадане вважаємо, що Міністерство закордонних справ України погодило його за вмовчанням.

10. Правова експертиза

Правову експертизу проведено Міністерством юстиції України 03.09.2019 та погоджено проєкт Закону без зауважень.

11. Запобігання дискримінації

У проєкті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

111. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проєкті Закону відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

12. Запобігання корупції

У проєкті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних із корупцією.

13. Прогноз результатів

Від прийняття Закону залежить набрання чинності Протоколом та, відповідно, внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї.

 

Міністр фінансів України

О. Маркарова

Опрос