Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины относительно противодействия злоупотреблениям прав народных депутатов в ходе законодательной процедуры

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.08.2019 № 1043
Дата рассмотрения: 29.08.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

На сьогодні порядок прийняття законів в Україні є очевидно недосконалим. Законодавство розвивається доволі хаотично, залежно від політичної кон'юнктури, є значною мірою невпорядкованим, суперечливим, складним і подекуди непридатним для реалізації. Спостерігається ігнорування правил законодавчої техніки при прийнятті законів, порушення принципу розподілу влади, інших демократичних принципів. Внаслідок цього суттєво знижується ефективність регулювання суспільних відносин.

2. Цілі та завдання Закону

Проект підготовлено з метою удосконалення законодавчого процесу в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується, що не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів, Президент України або Кабінет міністрів України може внести проект постанови Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому. І тільки за процедурними рішеннями Верховної Ради може бути проведено обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з наступним голосуванням щодо її прийняття, виключення в цілому чи її частини. У такому ж порядку може бути порушено питання про розгляд пропозиції, поправки до відповідного тексту статті законопроекту, прийнятого в першому читанні, але відсутньої у запропонованій головним комітетом редакції та проведено обговорення відхилених головним комітетом пропозицій, поправок, що стосуються цих статей.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Регламент Верховної Ради України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту сприятиме підвищенню ефективності законодавчого процесу в Україні.

 

Народні депутати України

 

Опрос