Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О специальной экономической зоне "Славутич" и другие законодательные акты Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.03.2019 № 10150
Дата рассмотрения: 10.06.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" та інших законодавчих актів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект розроблено для відновлення спеціального правового режиму економічної діяльності спеціальної економічної зони "Славутич" (далі - СЕЗ "Славутич"), як дієвого інструмента інвестиційної та регіональної політики за умов внесення відповідних змін до діючих нормативно-правових актів України.

Місто Славутич - наймолодше місто України, яке будувалось після аварії на Чорнобильській АЕС для проживання працівників ЧАЕС та членів їх сімей, з унікальною соціальною інфраструктурою. Після прийняття рішення про дострокове виведення енергоблоків ЧАЕС з експлуатації гостро постало питання створення нових робочих місць для персоналу ЧАЕС, що вивільняється за скороченням чисельності штату підприємства.

Враховуючи незручне географічне розташування м. Славутич, єдиним механізмом залучення інвестицій в місто та створення компенсуючих робочих місць - є стимулювання інвесторів шляхом створення СЕЗ "Славутич" з особливим режимом інвестування та оподаткування. Цей механізм дозволяє реалізовувати реальні інвестиційні проекти на території міста, забезпечувати зайнятість населення регіону, збільшувати обсяги виробленої продукції, надходження до бюджетів всіх рівнів та утримувати розвинену інфраструктуру м. Славутича.

Прийняття даного законопроекту також дозволить відновити задекларовані державою в Законі України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" гарантії для інвесторів.

2. Мета законопроекту та шляхи її досягнення

Метою законопроекту є досягнення у найближчій перспективі високого економічного рівня розвитку м. Славутича Київської області, створення нових робочих місць на території СЕЗ "Славутич", в т. ч. для працівників Чорнобильської АЕС, які вивільняються у зв'язку із достроковим виведенням енергоблоків ЧАЕС з експлуатації, а також збільшення надходжень податків до бюджетів всіх рівнів.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" та інших законодавчих актів України" пропонується:

1. у Законі України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" продовжити дію СЕЗ "Славутич" до 1 січня 2030 року, встановити особливості дії законодавства України у СЕЗ "Славутич", а також порядок оподаткування підприємницької діяльності на території спеціальної (вільної) економічної зони.

2) у Законі України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" пропонується внести уточнюючи норми для приведення цього Закону до чинного законодавства.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у цій сфері становлять Конституція України, закони України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" та "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", Митний кодекс України, Податковий кодекс України.

Законопроект потребує одночасного внесення змін до Митного та Податкового кодексів України. Відповідні законопроекти подаються одночасно із цим проектом.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

Реалізація інвестиційних проектів, в разі прийняття запропонованих змін дозволить:

- збільшити надходження в Україну інвестицій на 20 млн. євро.

- створить понад 1000 нових робочих місць;

- збільшить надходження податків до Державного бюджету України на 37 млн. грн. щорічно, починаючи з другого року реалізації інвестиційних проектів суб'єктами СЕЗ "Славутич".

- збільшить надходження податків до міського бюджету м. Славутича на 34 млн. грн. щорічно, починаючи з другого року реалізації інвестиційних проектів суб'єктами СЕЗ "Славутич".

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальну економічну зону "Славутич" та інших законодавчих актів України" дозволить активізувати розвиток інфраструктури Київської області, позитивно вплине на економічний стан м. Славутича, сприятиме підйому рівня життя і збільшення зайнятості населення, стимулюватиме ділову активність і наповнення державного та місцевого бюджетів, сприятиме створенню (модернізації) підприємств на рівні передових світових тенденцій в технологіях і організації виробництва, посилить політику держави в напрямку місцевого економічного розвитку шляхом надання гарантій економічної та правової стабільності на прикладі м. Славутича, а також виконання державою взятих на себе зобов'язань перед інвесторами.

 

Народний депутат України

Я. М. Москаленко

Опрос