Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 282 Налогового кодекса Украины относительно освобождения от уплаты земельного налога профессиональных союзов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.03.2019 № 10132
Дата рассмотрения: 06.03.2019 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 282 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати земельного податку професійних спілок"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Професійні спілки (профспілки) - добровільні неприбуткові громадські організації, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).

Професійні спілки створено з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Діяльність профспілок будується на принципах законності та гласності. Інформація щодо їх статутних і програмних документів є загальнодоступною.

Метою діяльності професійних спілок є вираження, представлення інтересів і захист трудових і соціально-економічних прав і гарантій людей праці.

На даний час існує ситуація, за якої профспілкам органами місцевого самоврядування встановлюються непосильні ставки земельного податку, що негативно впливає на діяльність профспілкових організацій та погіршує і без того скрутний їх фінансовий стан.

Профспілки опинились перед загрозою подальшого функціонування, зокрема, і через обтяження податками на землю.

Законодавче звільнення від сплати податку на землю профспілок, діяльність яких не є комерційною, дозволить вирішити важливі матеріальні потреби та надасть мінімальну можливість для їх розвитку та існування у сучасних досить складних економічних умовах.

Тому даним законопроектом пропонується звільнити професійні спілки від сплати земельного податку з метою подальшого більш ефективного їх функціонування.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є справедливе відношення держави до професійних спілок.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміну до Податкового кодексу України, якими передбачається звільнення від сплати земельного податку професійних спілок.

4. Стан нормативно-правової бази

Дана сфера відносин регулюється Податковим кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат з державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту забезпечить справедливе відношення держави до професійних спілок, яким надається державна підтримка.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос