Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно освобождения от налогообложения операций по ввозу на территорию Украины оборудования для промышленной добычи янтаря)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.11.2016 № 5437
Дата рассмотрения: 22.11.2016 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо звільнення від оподаткування операцій з ввезення на територію України обладнання для промислового видобутку бурштину)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Україна посідає друге місце у світі за запасами бурштину. Проте, заплутане правове регулювання користування надрами, складність процедури отримання спеціального дозволу на користування надрами, необхідність отримання низки дозволів, рішень для початку видобування корисних копалень тривалий час відлякує потенційних інвесторів від вкладання грошей у розробку бурштинових родовищ.

Щорічно об'єм його видобутку в нашій державі становить приблизно 120 - 200 тонн. Реальну цифру визначити неможливо, тому що практично весь бурштин видобувається нелегально.

Необхідність вирішення цієї загальнодержавної проблеми зумовлена тим, що в умовах фінансово-економічної кризи великого поширення набули незаконні роботи з видобування зазначеної корисної копалини. Вони проводяться без дотримання безпечних умов праці та вимог природоохоронного законодавства, що призводить до травмування та загибелі людей, варварського ставлення до природи та ландшафтів, втрат державного бюджету, сприяє росту "тіньового" сектору економіки та підтримує несприятливу криміногенну обстановку.

В результаті відсутності правового регулювання бурштин видобувається методами, наслідком яких є руйнування екосистем територій регіонів, багатих на запаси бурштину. В результаті незаконного видобутку порушуються землі лісового фонду і сільськогосподарського призначення.

З метою стимулювання суб'єктів господарювання до забезпечення схоронності родовищ, а також зниження невиправданого податкового навантаження на добросовісних надрокористувачів, вбачається за доцільне тимчасово звільнити від оподаткування ввізним митом операції з ввезення на територію України обладнання, що залучається в якості інвестиції та використовується для промислового видобутку бурштину.

Це дієвий шлях подолання несанкціонованого використання надр та опустошення землі, адже якщо видобутком бурштину будуть займатися на промисловому рівні підприємства, які отримали необхідні дозволи та мають якісне обладнання, кошти вкладатимуться у геологорозвідку, а також у промисловий видобуток сонячного каменю, що не буде призводити до псування родовищ.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою створення сприятливих умов для можливості ввезення добросовісними надрокористувачами на територію України обладнання, що залучається в якості інвестиції та використовується для промислового видобутку бурштину шляхом тимчасового звільнення від оподаткування ввізним митом таких операцій.

3. Загальна характеристика і основні положення Законопроекту

Законопроектом вносяться зміни до Митного кодексу України.

Загальний підхід розробників полягав у внесенні мінімальних текстуальних змін, необхідних для негайного впровадження в законодавство альтернативних до існуючих нині норм.

Для цього у Митному кодексі України, зокрема частину четверту розділу XXI пропонується доповнити пунктом 13 наступного змісту:

"Тимчасово, до 01 січня 2020 року, звільняються від оподаткування ввізним митом операції з ввезення на територію України обладнання, що залучається в якості інвестиції та використовуються для промислового видобутку бурштину відповідно до законодавства України. Перелік та обсяги ввезення зазначеного обладнання із визначенням їх кодів відповідно до УКТ ЗЕД затверджуються Кабінетом Міністрів України".

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативним актом в цій сфері правового регулювання є Митний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

В разі створення сприятливих умов для можливості ввезення на територію України обладнання, що залучається в якості інвестиції та використовується для промислового видобутку бурштину, методи видобування не будуть призводити до зубожіння, псування родовищ та спричиняти негативні екологічні наслідки і призводити до зменшення кондиційного вмісту сортового бурштину в бурштиновмісному та втрати промислового значення цих родовищ. Також знизиться невиправдане податкове навантаження на надрокористувачів, які здійснюють свою діяльність у відповідності до вимог закону.

 

Народний депутат України

М. А. Поляков

Опрос