Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления мер по борьбе с нарушениями экологического законодательства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.07.2016 № 4964
Дата рассмотрения: 12.07.2016 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо посилення заходів по боротьбі з порушеннями екологічного законодавства)"

1. Необхідність прийняття даного законопроекту.

Законопроектом пропонується посилити роль громадянського суспільства в особі громадських організацій у припиненні браконьєрства, забруднення навколишнього середовища, пожарів і інших фактів порушення природоохоронного законодавства шляхом внесення правок до ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Законопроектом пропонується внести правки до закону України "Про природно-заповідний фонд України" і заборонити рубки в заповідних урочищах.

Законопроектом запропоновано підвищити штрафи по 12 антибраконьєрських статтях Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Цілі та завдання законопроекту

Даний закон спрямований на посилення заходів по боротьбі з порушення екологічного законодавства.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законом запропоновані зміни до ст. 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", ст. 30 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 85, 85-1, 86-1, 87, 88, 88-1, 88-2, 89, 91-4, 159, 160, 177 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що буде сприяти посиленню заходів по боротьбі за порушення екологічного законодавства.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Для реалізації положення Закону не виникає необхідності прийняття змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування.

Прийняття даного Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акта

Прийняття Закону посилить заходи з боку держави, що приймаються для боротьби з порушниками екологічного законодавства та дозволить нашій країні значно модернізувати нормативно-правову базу у сфері захисту тварин.

  

Народні депутати України

Балицький Є. В

Дзюблик П. В.

Ревега О. В.

Опрос