Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в часть вторую статьи 218 Кодекса Украины об административных правонарушениях (относительно предоставления административным комиссиям при исполнительных органах сельских, поселковых советов рассматривать дела о нарушении правил содержания собак и котов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.04.2016 № 4377
Дата рассмотрения: 08.04.2016 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до частини другої статті 218 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо надання адміністративним комісіям при виконавчих органах сільських, селищних рад розглядати справи про порушення правил тримання собак і котів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Стаття 1 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" дає юридичне визначення видам тварин за різними критеріями (дикі тварини, домашні тварини, сільськогосподарські тварини, безпритульні тварини, експериментальні тварини). Собаки та коти відносяться до домашніх тварин.

Стаття 9 та 22 вищевказаного закону встановлює обов'язки особи, яка утримує домашню тварину, зокрема:

· забезпечувати наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її утримання;

· дотримуватись санітарно-гігієнічних норм співжиття. Правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування;

· дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб.

Крім того, до сих пір діють Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР, в яких в п/п. г) пункту 8 встановлено:

- власникам собак і котів забороняється приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування.

Відповідальність за порушення правил тримання собак і котів (правил їх утримання) передбачена ст. 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення:

- тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях.

Розмір адміністративного стягнення, передбаченого за таке адміністративне правопорушення - не значний (від попередження до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в залежності від кваліфікації відповідного діяння).

Однак, Адміністративним комісіям при виконавчому комітеті сільської, селищної ради не надано право розглядати справи щодо порушення правил утримання собак та кішок, що затягує процес відповідальності за порушення правил тримання собак і котів (правил їх утримання) та позбавляє місцеву владу швидко впливати на порушників.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Завданням законопроекту є надання права адміністративній комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад при розгляді справи про адміністративні правопорушення застосовувати статтю 154 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

3. Загальна характеристика і основні положення запропонованих змін

Проектом пропонується внести зміни до частини другої статті 218 Кодекс України про адміністративні правопорушення, надати право адміністративній комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад при розгляді справи про адміністративні правопорушення застосовувати статтю 154 вищезгаданого Кодексу.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", іншими нормативно-правовими актами.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Ухвалення законопроекту дозволить запровадити ефективний механізм боротьби із порушниками правил утримання собак та кішок, посилить процес відповідальності за порушення правил тримання собак і котів (правил їх утримання).

 

Народний депутат України

А. І. Кузьменко

Опрос