Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении проведения голосования на очередных выборах депутатов городских советов и городских голов в городах Красноармейске и Мариуполе Донецкой области в 2015 году

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.10.2015 № 3371
Дата рассмотрения: 29.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про забезпечення проведення голосування на чергових виборах депутатів міських рад та міських голів у містах Красноармійську та Маріуполі Донецької області у 2015 році"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Частиною першою статті 38 Конституції України передбачено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії (стаття 69 Конституції України).

За змістом частини першої статті 71 Основного Закону України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Згідно з частиною першою статті 20 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України (частина третя статті 19 Закону).

Разом з тим, відповідно до статті 87 Закону, територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення у виборчому окрузі повторного голосування лише у двох випадках. При цьому, встановлені Законом випадки не передбачають тієї ситуації, що склалась у у містах Красноармійську та Маріуполі Донецької області.

З метою забезпечення гарантованого частиною першою статті 38 Конституції України права вільно обирати і бути обраними, зокрема, до органів місцевого самоврядування, а також гарантованого частиною другою статті 71 Конституції України права вільного волевиявлення, було внесено даний проект.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою цього проекту є врегулювання правовідносин у частині забезпечення конституційних виборчих прав виборців міст Красноармійська та Маріуполя Донецької області.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується призначити голосування з чергових виборів депутатів міських рад та міських голів у містах Красноармійську та Маріуполі Донецької області на неділю 15 листопада 2015 року.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативними актами у даній сфері правовідносин є Конституція України, Закон України "Про місцеві вибори".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Результатом прийняття проекту стане забезпечення конституційних виборчих прав виборців міст Красноармійська та Маріуполя Донецької області.

 

Народні депутати України:

Бойко Ю. А.

Бахтеєва Т. Д.

Білий О. П.

Воропаєв Ю. М.

Гусак В. Г.

Матвієнков С. А.

Сажко С. М.

Опрос