Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно не включения в общий месячный (годовой) облагаемый налогом доход банковских денежных переводов трудовых мигрантов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.10.2015 № 3370
Дата рассмотрения: 29.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу банківських грошових переказів трудових мігрантів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей законопроект є невід'ємною частиною розгляду законопроекту "Про зовнішню трудову міграцію" (реєстр. N 2330а).

8 жовтня 2015 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону України "Про зовнішню трудову міграцію" (реєстр. N 2330а), внесений Кабінетом Міністрів України, який розроблено на виконання рекомендацій ЄС, які містяться у п'ятій доповіді Європейської Комісії щодо прогресу України у виконанні Плану дій стосовно лібералізації ЄС візового режиму.

В ході підготовки законопроекту (реєстр. N 2330а) членами робочої групи напрацьовано механізм, реалізація якого дозволить звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором грошові кошти, що пересилаються трудовими мігрантами із-за меж території України членам сім'ї першого ступеня споріднення для їх утримання.

З огляду на те, що зміни до Податкового кодексу України повинні вноситися окремим законом, робочою групою запропоновано підготувати відповідний законопроект на розгляд членів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з метою його можливого внесення.

Під час розгляду цієї пропозиції на засіданні Комітету народні депутати погодилися щодо необхідності внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України щодо не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу банківських грошових переказів трудових мігрантів.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу банківських грошових переказів трудових мігрантів" розроблено з метою звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором грошових коштів, що пересилаються трудовими мігрантами із-за меж території України членам сім'ї першого ступеня споріднення для їх утримання.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Змінами до Податкового кодексу України пропонується:

- пункт 165.1 статті 165 доповнити новим підпунктом 165.1.57 такого змісту:

"165.1.57. іноземні доходи у вигляді банківських грошових переказів із-за меж території України від члена сім'ї першого ступеня споріднення, який подав декларацію про майновий стан і доходи за попередній звітний період, - у межах задекларованої суми іноземного доходу такого члена сім'ї першого ступеня споріднення";

Набрання чинності даної законодавчої зміни передбачається з 1 січня 2016 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера правовідносин регулюється Податковим кодексом України та іншими підзаконними актами Кабінету Міністрів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових коштів Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття акта дозволить звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором грошові кошти, що пересилаються трудовими мігрантами із-за меж території України членам сім'ї першого ступеня споріднення для їх утримання, що в свою чергу сприятиме збільшенню обсягів коштів, які пересилатимуться трудовими мігрантами на територію України легалізованими шляхами.

 

Народні депутати України:

Денісова Л. Л.

Каплін С. М.

Веселова Н. В.

Драюк С. Є.

Опрос