Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно охраны животного мира и борьбы с браконьерством)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.10.2015 № 3364
Дата рассмотрения: 28.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони тваринного світу та боротьби з браконьєрством)"

1. Необхідність прийняття даного законопроекту.

Дуже важливою проблемою є ефективна боротьба з таким соціально небезпечним явищем як браконьєрство. У цей час тільки за офіційними даними в Україні фіксується щорічно 150 тисяч випадків мисливського, лісового, рибного браконьєрства, хоча насправді за попередніми підрахунками їх в 50 - 80 разів більше. Браконьєрство є однією з головних причин зниження чисельності зубра, лося, ведмедя, осетрів, рідких рослин.

З метою покращення охорони тваринного світу і посилення боротьби з браконьєрством законопроектом передбачається віднести до заборонених знарядь лову тепловізори, холодну метальну зброю, заборонити утримувати ведмедів, які охороняються Бернською конвенцією, у ресторанах і інших непристосованих місцях, заборонити вирубування дуплястих дерев, які є місцем існування рідкісних видів тварин у природних заповідниках. У травні 2015 р. Законом України громадським інспекторам з охорони довкілля були надані права складання протоколів за ст. 85, 88-1, 91 Кодексу про адміністративні правопорушення, чим був проложений початок відродження інституту громадських екологічних інспекторів, необґрунтовано закритого у 2000 році. Цим законопроектом пропонується повернути права громадським інспекторам органів рибоохорони, громадським мисливським інспекторам, а також єгерям та іншим робітникам мисливських господарств складати протоколи по окремим частинам статті 85 Кодексу, що буде сприяти повному поновленню інституту громадських екологічних інспекторів.

2. Цілі та завдання прийняття акта.

Метою прийняття проекту Закону є посилення охорони тваринного світу.

Завданнями є посилення охорони видів тварин, покращення охорони територій об'єктів природно-заповідного фонду; посилення боротьби з браконьєрством.

3. Загальна характеристика та основні положення акта.

Законопроект вносить зміни до наступних Законів України: "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про природно-заповідний фонд України", Кодекс України про адміністративні правопорушення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Нормативно-правові відносини у сфері охорони тваринного світу регламентуються Законами України "Про Червону книгу України", "Про тваринний світ", "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про мисливське господарство та полювання", Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Даний законопроект змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття даного Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат з державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акта.

Прийняття даного Закону буде сприяти приведенню українського законодавства у відповідність до Міжнародної Угоди про збереження афро-евразійських водоплавних птахів, Конвенцій 1979 р. про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі, посиленню захисту територій і об'єктів природно-заповідного фонду, посиленню боротьби з браконьєрством.

 

Народні депутати України:

М. В. Томенко

І. П. Рибак

О. В. Єднак

В. М. Чепинога

П. В. Дзюблик

Опрос