Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 282 Таможенного кодекса Украины относительно освобождения от обложения пошлиной продукции оборонного назначения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.10.2015 № 3358
Дата рассмотрения: 27.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У Міністерстві оборони України розроблено проект Закону України "Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення" на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 31.12.2014 N 36122/7/1-14, який доопрацьований відповідно до пункту 4 протоколу N 24 засідання Урядового комітету з питань економічного розвитку та європейської інтеграції від 31 серпня 2015 року.

Проектом Закону передбачається внесення змін до Митного кодексу України, зокрема доповнення його додатковими видами продукції оборонного призначення (засоби радіоелектронної боротьби, радіоподавлення, транкінгового зв'язку, апаратура прослуховування направленої дії, радіостанції УКХ і КХ діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальна апаратура), на які поширюється звільнення від оподаткування митом.

Водночас зазначені товари не звільняються від оподаткування митом, якщо вони мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Внесення змін обґрунтовується необхідністю розширення переліку продукції оборонного призначення для забезпечення нагальної потреби підрозділів сил АТО.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою доповнення Митного кодексу України додатковими видами продукції оборонного призначення (засоби радіоелектронної боротьби, радіоподавлення, транкінгового зв'язку, апаратура прослуховування направленої дії, радіостанції УКХ і КХ діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальна апаратура), на які поширюється звільнення від оподаткування митом.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діє Митний кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень з Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою України.

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проект акта погоджено із зауваженнями, які враховано частково.

За результатами правової експертизи проект акта погоджено без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які можуть містити ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери, тому не потребує врахування позиції профспілок та об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом та не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення прав і інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті Закону відсутні положення, які можуть мати вплив на ринок праці в Україні.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дозволить доповнити Митний кодекс України додатковими видами продукції оборонного призначення, на які поширюватиметься звільнення від оподаткування митом.

Зазначене дозволить забезпечити нагальну потребу Збройних Сил України у сучасних засобах радіоелектронної боротьби, радіоподавлення, транкінгового зв'язку, апаратурою прослуховування направленої дії, радіостанціями УКХ і КХ діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальною апаратурою, виробництво яких відсутнє або обмежене на території України, що в свою чергу сприятиме зміцненню обороноздатності держави.

Водночас пропонується встановити, що звільнення від оподаткування митом, яке передбачено статтею 282 Митного кодексу України, не поширюється на продукцію оборонного призначення, що ввозиться на територію України з території держави-агресора або держави-окупанта, визначеної такою згідно із законом України.

 

Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра оборони України

І. С. Руснак

Опрос