Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно почетных званий в авиационной отрасли)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.10.2015 № 3356
Дата рассмотрения: 26.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо почесних звань в авіаційній галузі)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (далі - проект Закону) розроблено за підтримки чисельних звернень військових та цивільних авіаторів з метою підняття престижу професії працівників авіаційної галузі та надання можливості оцінки найвищих професійних здібностей льотного складу та їх особливих заслуг перед державою.

Необхідність прийняття проекту Закону обумовлена тим, що за часів Радянського Союзу існувало 56 почесних звань, у тому числі почесні звання для військових льотчиків та штурманів, а при розробці у 2000 році Закону України "Про державні нагороди України" було оновлено практично весь перелік професій різних галузей, крім авіаційної. На сьогодні в Україні існує 41 почесне звання, але почесні звання для льотного складу України в цей список не ввійшли.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки проекту Закону є стимулювання до досягнення працівниками авіаційної галузі високих показників у виконанні завдань, забезпеченні безаварійної льотної роботи та відновлення соціальної справедливості відносно осіб, яким раніше були присвоєні ці почесні звання.

Проектом Закону передбачається введення почесних звань "Заслужений льотчик-випробувач України", "Заслужений льотчик України" та "Заслужений штурман України" шляхом внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України".

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Закон України "Про державні нагороди України";

Указ Президента України від 29.06.2001 N 476/2001 "Про почесні звання України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект Закону додаткових коштів не потребує. Надалі реалізація положень Закону буде здійснюватись в межах видатків, передбачених органам виконавчої влади в Державному бюджеті України на відповідний рік.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону підлягає погодженню з Міністерством оборони України та Міністерством інфраструктури України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується регіонального аспекту та питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не має правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону громадського обговорення не потребує.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регулярного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону позитивно вплине на посилення авторитету льотної професії в авіаційній галузі, покращення її престижу в суспільстві, а також підвищення іміджу України у світі як авіаційної держави.

 

Народний депутат України

Ю. В. Мамчур

Опрос