Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 25 Закона Украины "Об отпусках"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.10.2015 № 3355
Дата рассмотрения: 23.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні хворі діти з діагнозом діти-інваліди дитячий аутизм та їх родини потребують захисту з боку держави. Такі діти не навчаються з іншими дітками у звичайних шкільних закладах, а потребують навчання у спеціалізованих закладах. Проте, не всі населенні пункти України мають такі спеціалізовані заклади і тягар навчання таких дітей лягає на плечі батьків.

Між іншим, право на освіту мають і розумово відсталі діти. В цілому таких дітей можна назвати дітьми з особливими потребами. Ці потреби полягають насамперед у створенні спеціальних умов для навчання і функціонування в суспільстві. При дотриманні їх значна частина таких дітей може стати повноцінними членами суспільства, займатися суспільно корисною працею, частково або повністю утримувати себе і самостійно існувати. Такий підхід добре себе зарекомендував у країнах західної демократії. Крім надання таким дітям допомоги вчителями, логопедами та психологами, що мають забезпечити батьки (у разі відсутності спеціалізованих закладів) вони також потребують лікування за профілем захворювання.

Права дитини в Україні, права родини, що має психічно хвору дитину, ставлення суспільства та держави до дітей з психічними вадами. Чи забезпечуються їхні особливі потреби в нашому суспільстві?

Законодавство України на сьогодні дозволяє оформляти батькам відпустку по догляду за дитиною лише до шестирічного віку. Проте, такі діти і після шестирічного віку потребують постійного догляду батьків. У зв'язку з цим пропонується внести зміни до Закону України "Про відпустки", та надати можливість таким родинам забезпечити належний догляд за такими дітьми.

2. Мета та завдання прийняття акта

Законопроект розроблено з метою забезпечення державою прав дитини в Україні, прав родини, що має психічно хвору дитину.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроектом пропонується внести зміну до статті 25 Закону України "Про відпустки", якою передбачити, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина-інвалід дитячий аутизм потребує домашнього догляду - до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Законом України "Про відпустки".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливатиме на видаткову та дохідну частини Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме забезпеченню державою прав дитини в Україні, а також прав родини, що має психічно хвору дитину.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос