Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления ответственности за подкуп избирателей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.10.2015 № 3352
Дата рассмотрения: 21.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за підкуп виборців"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Частиною першою статті 38 Конституції України встановлено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Останнім часом почастішали різноманітні форми та методи підкупу виборців та членів виборчих комісій окремими кандидатами в народні депутати України, кандидатами на пост Президента України, кандидатами в депутати місцевих рад, та політичними партіями, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови починаючи від надання так званих "соціальних пакетів з продуктами харчування", матеріальною допомогою пенсіонерам та соціально-незахищеним верствам населення тощо.

Всі ці явища є ганебними брудними технологіями у виборчих перегонах, оскільки окремі кандидати відчувають безкарність за свої діяння.

У зв'язку з цим, потребує термінове внесення змін до законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори".

2. Мета та завдання прийняття акта

Законопроект розроблено з метою посилення відповідальності кандидатів в народні депутати, кандидатів на пост Президента України, кандидатів в депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости у разі підкупу виборців.

Завданням законопроекту є скасування реєстрації кандидатів в народні депутати, кандидатів на пост Президента України, кандидатів в депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости у разі встановлення судом фактів підкупу виборців та членів виборчих комісій.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори", що стосуються скасування реєстрації кандидатів в народні депутати, кандидатів на пост Президента України, кандидатів в депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости у разі встановлення судом фактів підкупу виборців та членів виборчих комісій.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, законами України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори" та іншими нормативно-правовими актами.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливатиме на видаткову та дохідну частини Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме демократизації виборчого процесу та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення на виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та сільських і селищних старост.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос