Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 12 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно предоставления льгот по уплате за жилищно-коммунальные услуги вдовам военнослужащих, погибших в ходе проведения антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.10.2015 № 3341
Дата рассмотрения: 16.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо надання пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги вдовам військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

За час проведенням антитерористичної операції на території України покладають своє життя військовослужбовці з метою захисту своєї держави.

З метою покращення їх соціального стану в 2015 році мобілізованим громадянам та членам їх сімей, членам сімей загиблих згідно чинного законодавства передбачені пільги в 50 % за оплату житлово-комунальних послуг.

Однак найбільш незахищеною категорією населення залишаються вдови загиблих військовослужбовців в ході антитерористичної операції, діти яких залишаються без годувальника і потребують додаткового соціального забезпечення, зокрема у звільненні від сплати за житлово-комунальні послуги.

Саме тому, законопроектом пропонується вдовам військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції надання 100-відсоткової знижки на оплату за користування житлом (квартирної плати) та комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну і теплову енергію та інші послуги) в жилих будинках усіх форм власності в межах встановлених норм передбачених законодавством, та 100-відсоткова знижка за встановлення і користування квартирним телефоном.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Завданням законопроекту є підвищення соціального забезпечення вдів військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується змінити редакцію статті 12 Закону України "Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями" та підвищити соціальний захист у наданні пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги вдовам військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначені питання, є Конституція України та Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Внесення вищезазначених змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" підвищить соціальне забезпечення вдів військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції за рахунок надання пільг по сплаті за житлово-комунальні послуги.

 

Народний депутат України

І. В. Сисоєнко (N 152)

Опрос