Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" относительно социальной защиты членов семей участников антитеррористической операции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.10.2015 № 3339
Дата рассмотрения: 16.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

На сході держави триває антитерористична операція, участь в якій беруть тисячі наших співвітчизників. Нині вони не шкодуючи свого життя виконують свій громадянський обов'язок по захисту суверенітету та цілісності нашої країни.

Варто зазначити, що сім'ї наших захисників, на жаль, потрапили у скрутне матеріальне становище. Матеріальне забезпечення учасників антитерористичної операції у більшій мірі не відповідає їх неоцінимому внеску по захисту держави. Основним джерелом доходів таких сімей, де, у переважній більшості, є неповнолітні діти, є державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - тобто щомісячна допомога, яка надається у грошовій формі, а її розмір залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Чинний Закон "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" передбачає, що розрахунок середньомісячного доходу такої сім'ї базується на сукупному доході усіх її членів з усіх джерел надходжень упродовж шести місяців, які передують місяцю звернення щодо призначення державної соціальної допомоги. У переважній більшості військовослужбовці, які беруть участь у антитерористичній операції, позбавлені можливості матеріально (фінансово) допомагати своїм сім'ям. Крім того, учасники АТО, в силу об'єктивних та суб'єктивних факторів, не в змозі надавати довідки щодо своїх доходів.

Тому, на теперішній час гостро постає питання щодо гарантій належного соціального захисту з боку держави учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Однією з гарантій по підвищенню матеріального становища цих громадян повинно стати прийняття законопроекту, який обумовить реальну соціальну підтримку таких сімей з дітьми.

2. Цілі та завдання проекту

Метою та завданням законопроекту є поліпшення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей шляхом надання їм соціальної допомоги.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", які передбачають, що до сукупного доходу сім'ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

Абзац 6 статті 4 Закону "декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім'ї аліменти)" доповнити словами "грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення".

При призначенні державної соціальної допомоги членам сім'ї військовослужбовців, які приймають безпосередню участь у антитерористичній операції, до середньомісячного сукупного доходу сім'ї не враховується отримане ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції, грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України; осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим працюючим в утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері застосування законопроекту регулюються:

Сімейним кодексом України; Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей", Закону України "Про охорону дитинства", Закону України "Про прожитковий мінімум".

Реалізація законопроекту не потребує після його прийняття внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація проекту Закону матиме мінімальний вплив на видаткову частину Державного бюджету України. На момент внесення не вимагатиме додаткових коштів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття запропонованого Закону дасть можливість надати соціальну підтримку та забезпечити гарантований державою прожитковий мінімум для сімей з дітьми, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції.

 

Народний депутат України

Р. Є. Демчак (посв. N 233)

Опрос