Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Государственном Флаге Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.10.2015 № 3334
Дата рассмотрения: 15.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про Державний Прапор України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Революція Гідності та всенародний спротив військовій агресії Російської Федерації проти України зумовили величезну хвилю патріотизму в українському суспільстві, гордість за Україну та символи, які уособлюють державну Незалежність і волю українського народу. Проект Закону України "Про Державний Прапор України" (далі - проект Закону) закріплює на законодавчому рівні глибоке пошанування синьо-жовтого прапора, що утвердилося в українському народі, який відстоює свої фундаментальні права і свободи.

Проект Закону розроблений відповідно до частини шостої статті 20 та пункту 4 частини другої статті 92 Конституції України, якими визначено, що опис державних символів, порядок їх використання та захисту встановлюються виключно законами України, що приймаються не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є законодавче врегулювання питань опису, порядку використання та правового захисту Державного Прапора України (далі - Державний Прапор).

Так, у проекті Закону містяться положення щодо опису Державного Прапора (стаття 1), визначаються випадки постійного встановлення Державного Прапора (стаття 2), випадки та вимоги до встановлення або підняття Державного Прапора (статті 3 та 4), особливості його встановлення або підняття одночасно з прапорами іноземних держав в Україні (стаття 5), а також особливості використання Державного Прапора миротворчим контингентом та миротворчим персоналом, закордонними дипломатичними установами України (статті 6 та 7).

Крім того, проектом Закону встановлюється загальний порядок використання Державного Прапора та його зображення (стаття 8), зокрема, передбачається що громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України мають право встановлювати Державний Прапор України у житлових будинках, біля них та на них, у не житлових (адміністративних) будівлях, біля них та на них, у транспортних засобах та на них.

Проектом Закону запропоновано, що Державний Прапор з дотриманням вимог цього Закону може використовуватися під час проведення офіційних та урочистих заходів підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, політичними партіями, професійними спілками та громадськими об'єднанням і фізичними особами з дотриманням вимог цього Закону.

Крім того проектом Закону пропонується встановити, що зображення Державного Прапора може використовуватись як основа або елемент державних нагород України та нагрудних знаків, на бланках паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного та службового паспортів України, посвідчень, свідоцтв та інших документів, що видаються державними органами згідно із законом, на відомчих відзнаках державних органів та відзнаках органів місцевого самоврядування, а також вітальних листах державних органів та органів місцевого самоврядування.

Законопроектом пропонується встановити День Державного Прапора України (23 серпня), а також присягу на вірність Україні та Державному Прапору України (статті 9 та 10).

У проекті Закону також встановлюються гарантії правового захисту Державного Прапора України.

3. Правові аспекти

Правовою підставою для розроблення проекту Закону є виконання положень частини шостої статті 20 та пункту 4 частини другої статті 92 Конституції України, відповідно до яких виключно законами України мають встановлюватись опис, порядок використання і захисту державних символів України.

Ці питання регулюються Конституцією України, Постановами Верховної Ради України від 28 січня 1992 року N 2067-XII "Про Державний прапор України", від 21 січня 2000 року N 1405-XIV "Про встановлення державної символіки на фасадах і в приміщенні Верховної Ради України", Указами Президента України від 09 лютого 2001 року N 79 "Питання щодо використання державних символів України", 23 серпня 2004 року N 987 "Про День Державного Прапора України" та іншими нормативно-правовими актами.

Проект Закону за предметом правового регулювання не належить до пріоритетних сфер, в яких відповідно до Закону України від 18 березня 2004 року N 1629-VI "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" здійснюється адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Проект Закону за предметом правового регулювання не стосується Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством культури, Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Проект Закону не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону немає правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про Державний Прапор України" сприятиме встановленню відповідно до вимог Конституції України опису Державного Прапора України, порядку його використання та правового захисту.

 

Міністр

П. Петренко

Опрос