Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении права на справедливый суд" (относительно обеспечения прав судей, занимающих должности в судах, прекративших работу в связи со стихийным бедствием, военными действиями, проведением антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.10.2015 № 3328
Дата рассмотрения: 15.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (щодо забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

12.02.2015 Верховна Рада України прийняла Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд". Відповідно до пункту 10 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону у разі якщо суд припиняє роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції або іншими надзвичайними обставинами, суддя, який обіймає посаду в такому суді, може бути, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на строк не більше ніж на шість місяців прикріплений до іншого суду того ж рівня в іншій місцевості із збереженням за ним посадового окладу, але без відповідних доплат.

Станом на жовтень 2015 року, закінчився строк на який було прикріплено суддів, які не побажали залишатися на окупованій території Луганської та Донецької області, що призвело до того, що такі судді, які залишилися вірними присязі Українському народу, опинилися в підвішеному стані.

2. Цілі та завдання Закону

Проект підготовлено з метою забезпечення прав суддів, які обіймають посади у судах, що припинили роботу у зв'язку із стихійним лихом, військовими діями, проведенням антитерористичної операції, без обмеження у часі до усунення перешкод для роботи відповідного суду.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом пропонується внести зміни Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд", якими вилучити слова "на строк не більше ніж на шість місяців" з пункту 10 Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення".

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закони України "Про забезпечення права на справедливий суд".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту дозволить забезпечити захист прав суддів, які не зрадили присязі Українському народу, і перейшли працювати на не окуповану територію України.

 

Народний депутат України

Л. О. Ємець (N 419)

Опрос