Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины, регулирующие отношения, связанные с получением документов разрешительного характера (относительно специального водопользования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.10.2015 № 3323
Дата рассмотрения: 13.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

В сучасних умовах зміни структури виробництва та переходу від планової до ринкової економіки системні підходи до спеціального водокористування залишилась незмінною з 80-х років минулого століття.

На сьогодні такі підходи суперечать принципам євроінтеграції та чинному законодавству в частині дозвільної системи у сфері господарської діяльності та надання адміністративних послуг.

З метою усунення надмірних чи невиправданих механізмів регулювання сфери спеціального водокористування, створення сприятливого середовища для ведення бізнесу, розвитку малого і середнього підприємництва, залучення інвестицій, підвищення ефективності ринку праці в рамках Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", схваленої Указом Президента України від 12.01.2015, розроблено законопроект щодо спрощення спеціального водокористування.

Основними підставами для спрощення спеціального водокористування є:

необхідність отримання документа дозвільного характеру для малого підприємництва, господарська діяльність яких не містить істотних ризиків (загроз) для навколишнього середовища;

надмірна кількість дозвільних та погоджувальних органів, задіяних в оформленні спеціального водокористування;

неузгодженість положень окремих законів України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону України є дерегуляція та розвиток підприємництва, поліпшення умов ведення бізнесу шляхом усунення надмірного навантаження при оформленні права на здійснення спеціального водокористування та приведення процедури оформлення зазначеного права до вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до законодавчих актів України в частині спеціального водокористування.

Процедура оформлення права на спеціальне водокористування здійснюватиметься згідно з вимогами, визначеними Законом України "Про адміністративні послуги". При цьому буде зменшена кількість дозвільно-погоджувальних органів з чотирьох до двох.

Крім того, пропонується обмежити сферу дії спеціального водокористування (для водокористувачів, що у своїй діяльності використовують не значні обсяги води та вторинних водокористувачів), збільшити строк права на його здійснення, а також установити можливість подання водокористувачами документів в електронному вигляді.

Також передбачається скоротити перелік документів, які подаються водокористувачем для оформлення права спеціального водокористування, визначивши їх вичерпний перелік та заборонити вимагати від водокористувачів документи, що не передбачені переліком.

Окрім того, проектом Закону передбачається встановити вичерпні підстави для припинення права спеціального водокористування та порядок припинення такого права.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Водний кодекс України, Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", Закон України "Про адміністративні послуги".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України в разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення спеціального водокористування" дозволить спростити дозвільну процедуру у сфері спеціального водокористування.

Прийняття проекту сприятиме поліпшенню умов ведення бізнесу в Україні.

 

Народний депутат України

І. П. Рибак

Опрос