Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О перечне административных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.10.2015 № 3319
Дата рассмотрения: 12.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про перелік адміністративних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про перелік адміністративних послуг" (далі - проект Закону) розроблено Мінекономрозвитку на виконання вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

Актуальність проекту Закону полягає в необхідності унормування питання щодо законодавчого визначення переліку адміністративних послуг, які надаються державними органами та органами місцевого самоврядування.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є забезпечення прозорості, законності та юридичної визначеності в системі надання адміністративних послуг.

Проектом Закону передбачається затвердити перелік адміністративних послуг (далі - перелік).

Проектом Закону також пропонується:

установити заборону щодо вимагання від суб'єктів звернення одержання адміністративних послуг, не передбачених законами та не внесених до переліку, затвердженого цим Законом;

унести зміни до Закону України "Про адміністративні послуги", якими передбачити:

- поширення його дії на набуття прав на конкурсних засадах та прав стосовно об'єктів, обмежених у цивільному обігу, і доповнити зазначений Закон новим пунктом щодо непоширення його дії на консульські дії, які вчинюються органами дипломатичної служби;

- повноваження Кабінету Міністрів України встановлювати розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги.

Ураховуючи те, що документи дозвільного характеру належать до адміністративних послуг, передбачається включити їх до проекту Закону. У зв'язку з цим проектом Закону передбачається визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".

Проектом Закону передбачається внести зміни до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", а саме доповнити статтю 4 нормою, яка встановлює, що перелік документів дозвільного характеру, у тому числі переоформлення, видача дубліката, копії, анулювання таких документів за заявою суб'єкта господарювання визначається законом.

Після прийняття проекту Закону будуть внесенні зміни до законодавчих актів України у зв'язку його прийняттям.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Закон України від 06.09.2012 N 5203-VI "Про адміністративні послуги";

Закон України від 06.09.2005 N 2806-IV "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";

Закон України від 19.05.2011 N 3392-VI "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності";

інші акти законодавства, що регулюють суспільні відносини у відповідних сферах.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України було надіслано на повторне погодження Мінагрополітики, Мінфіну, Мінінформполітики, Мінприроди, Міноборони, Мінінфраструктури, Мінрегіону, МВС, МОЗ, МОН, Міненерговугіллю, Мінкультури, МЗС, Мінмолодьспорту, Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо, ДКА, ДРС, Держатомрегулюванню, Антимонопольному комітету, СБУ, Нацдержслужбі, Фонду державного майна, ДФС, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, НКРЕКП, НКРЗІ, Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, Держспецзв'язку.

З метою врегулювання розбіжностей Мінекономрозвитку відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів України проведено узгоджувальні наради з представниками відповідних державних органів.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону немає положень, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть мати ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою одержання зауважень та пропозицій від громадськості проект Закону розміщувався на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua).

Також проект Закону надсилався на погодження громадським українським та міжнародним організаціям (Всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування: "Українська асоціація районних та обласних рад" і "Асоціація міст України", Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад, Українському союзу промисловців і підприємців, Спільному представницькому органу сторони роботодавців на національному рівні, Американській торгівельній палаті в Україні, Європейська Бізнес Асоціація та іншим).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери, тому не потребує узгодження з соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону є регуляторним актом, оскільки його положення мають регуляторний характер, зокрема в частині законодавчого визначення переліку адміністративних послуг.

Прийняття проекту Закону надасть можливість визначити на рівні закону перелік адміністративних послуг, які надаються державними органами та органами місцевого самоврядування, відповідно до законів, що регулюють відносини у відповідних сферах.

Для суб'єктів звернення за одержанням адміністративних послуг буде вигідним уникнення випадків щодо вимагання суб'єктами надання адміністративних послуг одержання адміністративних послуг, не передбачених законами та не внесених до переліку адміністративних послуг.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту Закону не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону надасть можливість забезпечити законність, юридичну визначеність та прозорість у системі адміністративних послуг, а також інформування громадськості щодо адміністративних послуг, які надаються державними органами та органами місцевого самоврядування.

 

Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

А. Абромавичус

Опрос