Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления ответственности за несанкционированную продажу спиртных напитков)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3314
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за несанкціонований продаж спиртних напоїв)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

За неофіційними даними, рівень споживання алкоголю на душу населення в Україні є одним з найвищих у світі і досягає близько 20 л абсолютного спирту на рік (у той час як офіційна статистика визначає цей показник на рівні 12 - 13 л).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, алкоголь є причиною майже 4 % смертей у світі. Через вживання спиртного помирає людей більше ніж від СНІДу та туберкульозу разом взятих. Свідченням цьому є надсмертність серед чоловіків у віці 30 - 44 років, тобто серед молодих здорових людей, а в Україні вона в 4 рази вища, ніж у країнах ЄС.

Важливими заходами стримання зловживань на ринку алкогольних напоїв може бути підвищення відповідальності, заборона незаконної реалізації, повна заборона самогоноваріння.

Зазначений законопроект спрямований на посилення адміністративного покарання за продаж спиртних напоїв без наявної на те ліцензії та за продаж алкоголю неповнолітнім, а у разі повторних випадків - притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

2. Мета і основні положення

Метою законопроекту є суттєве підвищення відповідальності реалізаторів алкогольних напоїв за продаж без наявної на те ліцензії та продаж неповнолітнім алкоголю. Ці заходи можуть суттєво зменшити кількість фактів незаконного продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та призвести до зменшення їх споживання.

3. Правові аспекти

Правовідносини у даній сфері регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кримінальним кодексом України, Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Регіональний аспект

Проект Закону України не потребує погодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

6. Прогноз результатів

Результатом прийняття законопроекту має стати зниження рівня масового споживання населенням України алкогольних напоїв, що сприятиме одному з важливих завдань суспільства - вихованню фізично, морально, соціально та духовно здорових людей.

 

Народні депутати України

Г. Л. Чекіта

В. М. Чепинога

І. П. Рибак

О. О. Сочка

Опрос