Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно календарного плана работы сессии Верховной Рады)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3311
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо календарного плану роботи сесії Верховної Ради)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття законопроекту розроблено на вимогу ефективного та оперативного приведення законодавства до сьогоденних потреб суспільства, з врахуванням зовнішніх та внутрішніх факторів, які впливають на ситуацію у державі.

Стаття 6 Конституції України регламентує, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Згідно з Конституцією України порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

На сьогоднішній день України знаходиться на шляху реформ та змін, передумовою позитивного результату яких, являється не лише неухильне дотримання Конституції, законів України та міжнародних договорів але й підвищення якості законодавчого процесу.

Основним завданням, яке стоїть перед Верховною Радою України на даний час, є подальше ефективне проведення та реалізація важливих реформ, реорганізації економіки та вирішення конфлікту із зовнішнім агресором.

Збільшення кількості сесійних тижнів підвищить якість та кількість життєво важливих законів прийнятих Верховною Радою України.

2. Мета та завдання проекту Закону

Даний законопроект підготовлений з метою підвищення ефективності та оперативності законодавчого процесу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо календарного плану роботи сесії Верховної Ради)", яким збільшується календарний план роботи сесії Верховної Ради України, а саме збільшення пленарних тижнів роботи Верховної Ради України, включаючи другий тиждень місяця та відведення для роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах) та для роботи народних депутатів з виборцями - четвертого тижня місяця.

4. Правові аспекти

У даній сфері відносин діють Конституція України та Закон України "Про Регламент Верховної Ради України".

5. Фінансово-економічне обгрунтування проекту

Реалізація зазначеного законопроекту не призведе до збільшення витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту підвищить якість та кількість життєво важливих законів прийнятих Верховною Радою України.

 

Народний депутат України

Ю. Македон

Опрос