Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения невозврата из-за рубежа средств в национальной или иностранной валюте)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3298
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті)" (надалі - Законопроект) розроблено в зв'язку із необхідністю запобігання безпідставному неповерненню з-за кордону коштів в національній та іноземній валюті, що є одним із негативних факторів впливу на платіжний баланс країни.

На теперішній час економіка України перебуває в стані поглибленої кризи. За таких обставин держава має забезпечити підтримку платіжного балансу, зокрема, шляхом створення та гарантування прозорих умов ведення бізнесу, сприяння надходженням інвестицій до економіки країни, та, з іншої сторони, встановлення посиленої кримінальної відповідальності за безпідставне виведення грошових коштів за межі країни та неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті, які відповідно до законодавства України підлягають обов'язковому зарахуванню на рахунки в уповноваженому банку України.

Таким чином, з метою створення додаткових чинників для належних умов функціонування економіки України необхідно встановити кримінальну відповідальність за вчинення дій, що мають ознаки злочину щодо неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті.

2. Цілі і завдання проекту

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є усунення негативних чинників платіжного балансу України шляхом стимулювання суб'єктів господарювання до недопущення неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується встановити відповідальність службових осіб суб'єктів господарювання, а також службових осіб банків, які здійснюють функції валютного контролю, за неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті шляхом закріплення в Кримінальному кодексі України відповідного складу злочину. Склад злочину має кваліфікуючі ознаки, тому стаття Кримінального кодексу складається з п'яти частин. Обтяжуючими ознаками є вчинення такого злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб; у великих розмірах (на суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину); в особливо великих розмірах (на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину) або організованою групою.

Додатково законопроектом передбачено внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які кореспондують вищезазначеним змінам до норм Кримінального кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються Конституцією України та Кримінальним кодексами України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акта

Прийняття Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті)" забезпечить усунення таких негативних чинників платіжного балансу України, як безпідставне виведення валюти за кордон та неповернення з-за кордону коштів в національній або іноземній валюті, які відповідно до законодавства України підлягають обов'язковому зарахуванню на рахунки в уповноваженому банку України.

 

Народний депутат України

Є. В. Мураєв

Опрос