Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно определения форм государственной поддержки развития индустрии программной продукции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3296
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо визначення форм державної підтримки розвитку індустрії програмної продукції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо визначення форм державної підтримки розвитку індустрії програмної продукції)" розроблено в зв'язку із необхідністю врегулювання стимулів для підприємств інформаційно-комунікаційної галузі економіки. Україна має значний потенціал в індустрії програмної продукції, але для розвитку цієї галузі економіки та запобігання відтоку кадрового потенціалу, а іноді й вже сформованих трудових колективів у інші країни, необхідно більш прозоро визначити політику держави щодо зазначеної сфери діяльності, форми державної підтримки індустрії програмної продукції.

У більшості розвинутих країн світу приділяється значна увага державній підтримці підприємств галузі інформаційно-комунікаційних технологій. Зокрема, в країнах Європейського Союзу, Канаді, Ізраїлі, Японії, США застосовують одну або декілька таких стимулів, як: податковий кредит, підвищена компенсація, методи прискореної амортизації, зменшена ставка податку на прибуток тощо.

Таким чином, Україна потребує встановлення прозорих вагомих стимулів для підприємств індустрії програмної продукції в умовах гарантованого державою вільного конкурентного економічного середовища задля того, щоб українські підприємства вищезазначеної галузі могли складати конкуренцію іноземним компаніям.

2. Цілі і завдання проекту Закону.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку індустрії програмної продукції та створення для підприємств зазначеної пріоритетної галузі економіки передумов для конкурентоспроможності у відповідному сегменті світового ринку інформаційно-комунікаційних технологій. Це стане подальшою базою для розвитку інновацій, активізації обміну науковими знаннями та технологіями, стимулювання надходження іноземних інвестицій, створення нових робочих місць з високою заробітною платою.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Законопроектом пропонується встановити на період з 01.01.2016 р. до 31.12.2023 р. розмір податку на прибуток підприємств-суб'єктів індустрії програмної продукції за ставкою 5 відсотків та визначаються особливості оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції.

Також, законопроектом пропонується тимчасово, з 1 січня 2016 року до 31 грудня 2023 року передбачити особливості оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регулюються Законом України "Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції" та Податковим кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо визначення форм державної підтримки розвитку індустрії програмної продукції)" забезпечить створення сприятливого інвестиційного клімату як в окремих регіонах, так і в державі в цілому, що буде базою для стимулювання надходження іноземних інвестицій та, відповідно, розвитку окремих регіонів. Це надасть можливість розвивати та впроваджувати в регіонах країни інноваційні технології, активізувати обмін науковими знаннями, збільшити обсяги зовнішньої торгівлі, створити нові робочі місця з високою заробітною платою.

 

Народний депутат України

Є. В. Мураєв

Опрос