Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об инвестиционной деятельности" (относительно полномочий омбудсмена по финансам и инвестициям)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3292
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (щодо повноважень омбудсмену з фінансів та інвестицій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (щодо повноважень омбудсмену з фінансів та інвестицій)" розроблено в зв'язку із необхідністю впровадження механізму додаткового захисту прав та інтересів інвесторів, що буде додатковою гарантією створення належних умов для здійснення в Україні інвестиційної діяльності.

Створення інституту омбудсмену з фінансів та інвестицій буде ознакою системного підходу у вирішенні проблем інвесторів, які реалізовують або будуть реалізовувати інвестиційні проекти в Україні.

Серед країн світу існування такого інституту є поширеною практикою. Подібні інститути діють в Південній Кореї, Індонезії, Китайській Народній Республіці, США, Мексиці, Казахстані, Чилі.

Існування інституту омбудсмена з фінансів та інвестицій позитивно вплине на врегулювання можливих спірних моментів взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання, які здійснюють інвестиційну діяльність в Україні.

У масштабах держави позитивні наслідки створення вищевказаного інституту будуть полягати в:

підвищенні рівня прозорості ринку інвестування;

оперативному виявленні проблем регулювання фінансових та інвестиційних інститутів;

зниженні навантаження на судову систему.

Таким чином, світовий досвід підтверджує, що омбудсмен з фінансів та інвестицій відіграє важливу роль у підвищенні довіри інвесторів до держави, що, в свою чергу, є необхідним фактором збільшення частки їх участі в фінансовій та інвестиційній системах, а отже, й економіки України в цілому.

2. Цілі і завдання проекту

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є встановлення механізму додаткового захисту прав інвесторів при реалізації ними на території України інвестиційних проектів шляхом створення посади омбудсмену з фінансів та інвестицій та закріплення в Законі його основних повноважень.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується встановити гарантії інвестиційної діяльності, які полягають у створенні посади омбудсмену з фінансів та інвестицій та закріпленні в Законі його основних повноважень, а саме: взаємодіє з органами державної влади та місцевого самоврядування з питань фінансів та інвестицій; розглядає звернення інвесторів з питань, що виникають при здійсненні ними інвестиційної діяльності на території України; вносить рекомендації органам державної влади та місцевого самоврядування для їх вирішення питань, які зазначено в зверненнях інвесторів; сприяє інвесторам у вирішенні питань, що виникають у процесі реалізації інвестиційних проектів у досудовому чи позасудовому порядку; вносить до Кабінету Міністрів України рекомендації по удосконаленню законодавства України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акта

Прийняття Закону "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (щодо повноважень омбудсмену з фінансів та інвестицій)" забезпечить додатковий захист прав інвесторів при реалізації ними на території України інвестиційних проектів, що буде чинником створення сприятливого інвестиційного клімату в державі.

 

Народний депутат України

Є. В. Мураєв

Опрос