Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общих началах создания и функционирования специальных (свободных) экономических зон" (относительно гарантий инвестиционной деятельности на территории свободных (специальных) экономических зон)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3289
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" (щодо гарантій інвестиційної діяльності на території вільних (спеціальних) економічних зон)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" (щодо гарантій інвестиційної діяльності на території вільних (спеціальних) економічних зон)" розроблено в зв'язку із необхідністю врегулювання інвестиційної діяльності шляхом закріплення додаткових гарантій держави для інвесторів, які здійснюють або мають намір здійснювати інвестування в економіку України. Ефективна діяльність вільних (спеціальних) економічних зон є основою для створення сприятливого інвестиційного клімату як в окремих регіонах, так і в державі в цілому, та, зокрема, є запорукою для розвитку високотехнологічних галузей промисловості, в тому числі переробної галузі, виробництва конкурентоспроможної наукоємної продукції, а також розвитку туризму й галузі санаторно-курортного оздоровлення.

За рейтингом простоти ведення бізнесу Doing Business 2015 Україна займає 96 місце з 189 країн світу. Більш високі позиції займають, зокрема, Монголія, Гватемала та Намібія (джерело: Doing Business database. Table 1.1. Ease of doing business ranking).

Таким чином, на теперішній час Україна потребує впровадження реформ у сфері інвестиційної діяльності, які будуть мати на меті відновлення довіри інвесторів до держави, підтримання принципів прозорого ведення підприємницької діяльності в умовах гарантованого державою вільного конкурентного економічного середовища.

2. Цілі і завдання проекту Закону.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є створення сприятливого інвестиційного клімату як в окремих регіонах, так і в державі в цілому, що стане подальшою базою для розвитку інновацій, активізації обміну науковими знаннями та технологіями, стимулювання надходження іноземних інвестицій, стимулювання розвитку окремих регіонів, активізації зовнішньої торгівлі, створення нових робочих місць.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Законопроектом пропонується встановити гарантії інвестиційної діяльності, які полягають у закріпленні в Законі принципу пріоритету дії норм міжнародних договорів, які ратифіковано Україною, встановлення принципів створення сприятливих митних умов та пільгового режиму оподаткування на території вільних (спеціальних) економічних зон.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Основні принципи регулювання діяльності вільних (спеціальних) економічних зон встановлюються Конституцією України та Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон".

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття Закону "Про внесення змін до Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" (щодо гарантій інвестиційної діяльності на території вільних (спеціальних) економічних зон)" забезпечить створення сприятливого інвестиційного клімату як в окремих регіонах, так і в державі в цілому, що буде базою для стимулювання надходження іноземних інвестицій та, відповідно, розвитку окремих регіонів. Це надасть можливість розвивати та впроваджувати в регіонах країни інноваційні технології, активізувати обмін науковими знаннями, збільшити обсяги зовнішньої торгівлі, створити нові робочі місця.

 

Народний депутат України

Є. В. Мураєв

Опрос