Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О специальном режиме инвестиционной деятельности на территории города Харькова" относительно повышения инвестиционной привлекательности города Харькова

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.10.2015 № 3287-1
Дата рассмотрения: 27.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова" щодо підвищення інвестиційної привабливості міста Харкова"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Розвиток національної економіки є однією з ключових передумов розбудови держави та забезпечення належного рівня життя громадян. Економіка України, на сьогодні, перебуває у кризовому стані.

За офіційними статистичними даними Державної служби статистики України, динаміка падіння ВВП у II кварталі поточного року складає 14,6 % у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року:

ВВП України

Звітний період

Млрд. грн.

Зміна обсягу у відсотках до відповідного періоду попереднього року

2010 рік

1079,3

4,1

2011 рік

1300,0

5,5

2012 рік

1404,7

0,2

2013 рік

1465,2

0,0

2014 рік

1566,7

-6,8

2015 рік:

 

I квартал

367,6

-17,2

II квартал

449,6

-14,6

Стрімка інфляція на тлі девальвації гривні зменшила доходи та заощадження населення, вдарила по роздрібній торгівлі та інвестиціях, що негативно відобразилось на макроекономічних показниках, зокрема на зменшенні обсягів виробництва.

Подальше зменшення обсягів виробництва передбачає скорочення експорту, а, відповідно, і зменшення притоку іноземної валюти, що послаблює позиції гривні і призводить до підвищення цін. Додаткова емісія грошей лише прискорює темпи зростання інфляції.

З огляду на викладене, та враховуючи вкрай складні умови сьогодення, держава має дбати про створення максимально сприятливих умов для ведення бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Одним із механізмів залучення інвесторів на терени України є створення спеціальних режимів інвестиційної діяльності, що передбачають певні преференції для інвесторів у вигляді податкових та митних пільг. Слід зазначити, що в Україні діяли такі спеціальні режими з 2000 по 2005 роки.

Так, Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова" (Урядовий кур'єр, 2000, 06, 03.06.2000 N 100) запроваджувався спеціальний режим інвестиційної діяльності на строк 30 років на території міста Харкова в його адміністративно-територіальних межах для реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності.

Проте, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" N 2505-IV було внесено зміни до вищезазначеного закону та скасовано пільги для суб'єктів підприємницької діяльності щодо виконання інвестиційних проектів на території міста Харкова.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою прийняття зазначеного законопроекту є створення максимально сприятливих умов для ведення бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату в місті Харкові.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується відновити пільги для інвесторів у пріоритетних галузях виробництва з метою збереження існуючих та створення нових робочих місць, впровадження нових технологій, модернізація діючих виробництв (зокрема, шляхом реструктуризації, реконструкції, перепрофілювання), розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, збільшення обсягів високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, ефективного використання природних ресурсів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова".

Прийняття даного законопроекту не вимагає внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.

З метою фінансування передбачених проектом заходів у майбутньому, пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" передбачено відповідні доручення Кабінету Міністрів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме залученню інвестицій, створенню нових робочих місць та розвитку економіки України в цілому.

 

Народний депутат України

В. В. Писаренко

Опрос