Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О создании специальной экономической зоны "Курортополис Трускавец"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.10.2015 № 3284
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про створення спеціальної економічної зони "Курортополіс Трускавець"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Проект Закону "Про створення спеціальної економічної зони "Курортополіс Трускавець" розроблено в зв'язку із необхідністю запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на території міста Трускавець Львівської області шляхом закріплення додаткових гарантій держави для інвесторів, які здійснюють або мають намір здійснювати інвестування в розвиток спеціальної економічної зони туристсько-рекреаційного типу "Курортополіс Трускавець". Ефективна діяльність вільних (спеціальних) економічних зон є основою для створення сприятливого інвестиційного клімату як в окремих регіонах, так і в державі в цілому, та, зокрема, є запорукою для розвитку туризму та рекреаційних природних комплексів.

На теперішній час Україна потребує впровадження реформ у сфері інвестиційної діяльності, які будуть мати на меті відновлення довіри інвесторів до держави, підтримання принципів прозорого ведення підприємницької діяльності в умовах гарантованого державою вільного конкурентного економічного середовища.

Підтримання та розвиток ефективного використання природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець є основою для оздоровлення населення країни та розвитку туризму.

2. Цілі і завдання проекту закону

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є запровадження спеціального правового режиму інвестиційної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату на території міста Трускавець Львівської області, прискорений розвиток цього курорту як центру лікувально-оздоровчої галузі шляхом стимулювання інвестиційної та інноваційної діяльності, спрямованої на збереження та ефективне використання природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець, збереження існуючих та створення нових робочих місць, впровадження новітніх технологій, створення сучасної інфраструктури.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту закону.

Законопроектом пропонується встановити спеціальний правовий режим інвестиційної діяльності на території спеціальної економічної зони, який буде поширюватися на суб'єктів господарювання виключно при реалізації ними інвестиційних проектів відповідно до укладених з уповноваженим органом управління договорів (контрактів).

Суб'єктам СЕЗ "Курортополіс Трускавець" надаються передбачені цим Законом пільги щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та плати за землю.

Звільняються від сплати ввізного мита суб'єкти СЕЗ "Курортополіс Трускавець", які ввозять на територію СЕЗ "Курортополіс Трускавець" зареєстровані в України в установленому законодавством порядку лікарські засоби, перелік яких визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, устаткування, обладнання, комплектуючі вироби до них, програмне забезпечення об'єктів інтелектуальної власності (крім підакцизних товарів) для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Трускавецької міської ради.

Звільняються від обкладення податком на додану вартість операції з ввезення (пересилання) зареєстрованих в Україні в установленому законодавством порядку лікарських засобів, перелік яких визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, устаткування, обладнання, комплектуючих виробів до них, програмного забезпечення об'єктів інтелектуальної власності (крім підакцизних товарів), які ввозяться (пересилаються) на територію СЕЗ "Курортополіс Трускавець" суб'єктами СЕЗ "Курортополіс Трускавець" для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Трускавецької міської ради.

Звільняється на три роки від оподаткування прибуток суб'єктів СЕЗ "Курортополіс Трускавець", отриманий на території СЕЗ "Курортополіс Трускавець" від реалізації інвестиційних проектів, затверджених виконавчим комітетом Трускавецької міської ради.

Прибуток таких платників податку, отриманий з четвертого по шостий рік реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою 50 відсотків діючої ставки оподаткування.

Зазначені пільги застосовуються з моменту одержання суб'єктом СЕЗ "Курортополіс Трускавець" першого прибутку від реалізації інвестиційного проекту

Порядок обчислення прибутку, одержаного від реалізації інвестиційного проекту, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

До валового доходу суб'єкта СЕЗ "Курортополіс Трускавець", нарахованого з метою оподаткування, не включаються одержані відповідно до інвестиційного проекту суми інвестицій у вигляді: коштів; матеріальних цінностей; нематеріальних активів, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, ноу-хау тощо, вартість яких у конвертованій валюті підтверджена згідно з законами (процедурами) країни інвестора або міжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцінкою в Україні.

Суб'єкти СЕЗ "Курортополіс Трускавець", які реалізують на території СЕЗ "Курортополіс Трускавець" інвестиційні проекти, затверджені виконавчим комітетом Трускавецької міської ради, суми збору до Державного інноваційного фонду перераховують у встановленому порядку до Трускавецького інноваційного фонду.

Суб'єкти СЕЗ "Курортополіс Трускавець" (власники земельних ділянок та землекористувачі на території СЕЗ "Курортополіс Трускавець"), які реалізують на території СЕЗ "Курортополіс Трускавець" інвестиційні проекти, звільняються від сплати плати за землю.

На території СЕЗ "Курортополіс Трускавець" справляється курортний збір з осіб, які прибули за путівками та курсівками в санаторії, будинки відпочинку, пансіонати та інші санаторно-курортні установи, в розмірах, встановлених законодавчими актами України.

Надходження в іноземній валюті від реалізації суб'єктами СЕЗ "Курортополіс Трускавець" продукції, товарів (робіт, послуг), вироблених або наданих у СЕЗ "Курортополіс Трускавець", не підлягають обов'язковому продажу.

Держава гарантує стабільність встановленого цим Законом правового режиму функціонування СЕЗ "Курортополіс Трускавець" на весь термін його дії.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основні принципи регулювання діяльності вільних (спеціальних) економічних зон встановлюються Конституцією України та Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" та спеціальними законами про такі економічні зони.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту закону

Прийняття Закону "Про створення спеціальної економічної зони "Курортополіс Трускавець" забезпечить створення сприятливого інвестиційного клімату як на території міста Трускавець Львівської області, так і в державі в цілому, що буде базою для стимулювання надходження іноземних інвестицій та, відповідно, розвитку зазначеного курорту. Це надасть можливість розвивати та впроваджувати інноваційні технології, спрямовані на збереження та ефективне використання природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець, збереження існуючих та створення нових робочих місць, створення сучасної інфраструктури.

 

Народний депутат України

Є. В. Мураєв

Опрос